Trendy w projektowaniu stron internetowych WordPress, które musisz znać na rok 2018

Patrząc wstecz na 2017, myślę, że można śmiało powiedzieć, że był to dobry Rok dla WordPress i projektowania stron internetowych, w ogóle. Oczywiście, były historie o naruszeniach bezpieczeństwa i przykładach złego brandingu, ale tego rodzaju rzeczy są nieuniknione, jeśli wziąć pod uwagę, ile stron internetowych istnieje.

Jeśli spojrzysz na rodzaje inicjatyw, które sam Google wprowadził – jak kary dla witryn bez certyfikatów SSL i wzmocnienie ich kampanii mobilnej – jasne jest, że priorytety wszystkich naprawdę zaczęły się dostosowywać w 2017 roku. Zasadniczo wszyscy pracowaliśmy nad stworzeniem lepszego (i bezpieczniejszego) środowiska online dla wszystkich.

Oczywiście skupienie się na bezpieczeństwie i wydajności nigdy nie zniknie. Jednak ponieważ Google, WordPress i inni liderzy Internetu wyjaśniają i usprawniają te części procesu tworzenia stron internetowych, pozwoli Ci to opanować nowe trendy w projektowaniu i rozwoju.

Wspaniałą rzeczą w projektowaniu i tworzeniu stron internetowych jest to, że nie próbujesz co roku odkrywać koła na nowo. Zamiast tego wyciągasz wnioski ze starych lub obecnych trendów, usuwasz złe części i dostosowujesz dobre części, aby stworzyć coś nowego. Co jest świetne! Pozwala użytkownikom na ponowne zapoznanie się z nowym rodzajem projektu lub interakcji, zapewniając jednocześnie, że to, co robisz, nadal ma pozytywny wpływ na ich wrażenia.

Dlatego możesz nie być zaskoczony wieloma trendami i narzędziami na tegorocznej liście trendów WordPress i Web Design, które musisz znać na rok 2018. Może nie są teraz prekursorami w projektowaniu stron internetowych, ale są naturalną ewolucją tego, co obecnie praktykujesz i używasz.

Web Design and Development Trends for 2018

Zacznijmy od tego, co według mnie będzie najbardziej popularne i najlepsze trendy w projektowaniu stron internetowych w 2018 roku. Ponownie, nie ma tu nic nowego; jednak przekonasz się, że każdy z nich ma unikalny spin na temat obecnej najlepszej praktyki.

1. Pełne Przygód Palety Kolorów

Dobrze wiesz, że korzystanie z psychologii kolorów może zdziałać cuda, aby poprawić swój projekt strony internetowej. Chociaż nigdy nie powinieneś wyrzucać tych zasad za okno, możesz rozważyć, do jakiego ekstremum bierzesz te wybrane kolory w 2018 roku.

Kilka aktualnych przykładów:

Bujne Kosmetyki

inJob

2. Typografia Łamająca Reguły

W innym przypadku buntowników projektantów stron internetowych, 2018 przyniesie poważny wstrząs w typografii. Chociaż nie sądzę, że tradycyjne czcionki w tekście głównym znikną, myślę, że tekst nagłówka stanie się o wiele bardziej funkcyjny.

Kilka aktualnych przykładów:

Eleganckie Mewy

Bolden

3. Grafika Ręcznie Rysowana

Wiesz, że możesz użyć odręcznej czcionki, aby nadać projektowi www cieplejszy i bardziej osobisty charakter. Ale czy myślałeś o użyciu innych hi rysowane elementy, aby ożywić Twoją witrynę i dać odwiedzającym lepsze poczucie tego, do czego jesteś zdolny?

Kilka aktualnych przykładów:

Tyran!

Pow

4. Subtelna Animacja

Istnieje wiele fajnych sposobów na dodanie animacji do swojej witryny. Możesz użyć narzędzi CSS do subtelnych animacji elementarnych lub możesz użyć wtyczek WordPress, aby uzyskać więcej wspaniałych ruchów. Nie zobaczymy, że ten trend zniknie, raczej zobaczymy go w mniejszych dawkach.

Kilka aktualnych przykładów:

Omnisense

Optimo

5. Sticky Elements

Myślę, że jest to trend, który już zaczynamy dostrzegać, gdy projektanci stron internetowych oddalają się od nadmiernie natrętnych wyskakujących okienek i bardziej w kierunku out-of-the-way pop-ups. Ponieważ odwiedzający stają się ślepymi pop-upami (z wszechobecnym wykorzystaniem ich na większości stron internetowych), jest to mądry wybór na teraz. Jednak zamiast używać tradycyjnego designu pop-up box, 2018 przyniesie więcej lepkich pasków na dno i szczyty stron internetowych-i to nie tylko w przypadku ofert promocyjnych.

Kilka aktualnych przykładów:

WPMU DEV

Neil Patel

6. Powiadomienia Push W Witrynie

Powiadomienia push w witrynie są podobne do powiadomień mobilnych i SMS-ów, z tym wyjątkiem, że wiadomości te są dostarczane bezpośrednio do komputerów użytkowników (po ich rejestracji). Podczas gdy powiadomienia push nigdy nie zastąpią e-mail marketingu lub wyskakujących okienek, jest to kolejne narzędzie, które powinieneś mieć w arsenale swojej witryny, próbując dotrzeć do odwiedzających w czasie rzeczywistym.

Przykład jak wygląda żądanie powiadomienia push w witrynie:

Princeton Review

7. Rzeczywistość Rozszerzona / Rzeczywistość Wirtualna

Od kilku lat wiele mówi się o rozszerzonych i wirtualnych realiach, które robią splash online. W 2018 r.coraz więcej firm będzie korzystać z technologii rozszerzonej rzeczywistości, aby zapewnić odwiedzającym bardziej “praktyczne” wrażenia podczas interakcji z produktami, w szczególności.

Kilka aktualnych przykładów:

Ray-Ban

Ikea
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=vDNzTasuYEw?rel=0]

Oprócz fajnych trendów powyżej, które już zaczynamy dostrzegać w projektowaniu stron internetowych, spodziewaj się zobaczyć więcej:

Najlepsze wtyczki WordPress dla 2018

Dobrze, więc teraz, gdy wiemy, które trendy w projektowaniu i rozwoju stron internetowych, na które należy zwrócić uwagę–i zacząć uczyć się wdrażania-w 2018 roku, przejdźmy do wtyczek WordPress.

Należy pamiętać, że to to nie jest gra liczbowa; im więcej wtyczek dodasz do swojej witryny, nie musi to oznaczać, że będziesz miał mocniejszy projekt lub lepszą wydajność. W rzeczywistości, jeśli używasz źle zakodowanych wtyczek, możesz skończyć na odwrót. Zamiast tego skup się na jakości i używaj wtyczek, aby spełnić prawdziwe potrzeby witryny.

 • Defender będzie twoim ostatecznym rozwiązaniem bezpieczeństwa WordPress. Cokolwiek potrzebujesz-Ochrona logowania, monitorowanie bezpieczeństwa, sprawdzanie motywów i wtyczek-Defender zapewni Twojej witrynie fortyfikację, której potrzebuje. Jako bonus otrzymasz również 10 GB automatycznych kopii zapasowych migawek, więc pomyśl o tym jak o dwóch w cenie jednego.

 • Następny jest twój plugin wydajności. Hummingbird dba o optymalizację treści i plików w witrynie WordPress, aby działała bardzo szybko dla odwiedzających. Obejmuje kompresję plików, buforowanie, monitorowanie wydajności, a nawet integruje się z CDN Cloudflare.

 • To ostatnie trzy z” Świętej Trójcy ” wtyczek WordPress: bezpieczeństwo, wydajność, a teraz SEO. SmartCrawl to wtyczka, której możesz użyć, aby zoptymalizować wszystkie strony, posty i obrazy, aby zaimponować każdemu, kto znajdzie je w wyszukiwarce.

  Więcej Informacji

 • W przypadku witryn zawierających więcej niż małą garść obrazów potrzebna jest wtyczka do optymalizacji obrazów, aby nie pogarszać wydajności witryny. Smush Pro to dobry wybór, ponieważ zapewni kompresję i automatyczną zmianę rozmiaru obrazów, zdejmując z ramion optymalizację.

 • Oczywiście, jeśli budujesz stronę internetową dla klienta, ostatecznie użyją jej, aby ustalić obecność swojej marki w Internecie. Ale nie będą chcieli, aby był tylko jednostronny, dlatego powinien istnieć co najmniej jeden formularz kontaktowy dostępny dla odwiedzających. Możesz użyć formularza kontaktowego 7, aby to zrobić, ponieważ jest to bezpłatne i przyjazne dla użytkownika, dwie cechy, które pokochają twoi klienci.

 • Chociaż w przyszłym roku zobaczymy dużą ilość lepkich pasków, które trafią na strony internetowe, wyskakujące okienko jest nadal niezwykle potężnym narzędziem do konwersji odwiedzających. Dzięki Hustle masz wybór, w jaki sposób chcesz wślizgnąć się w wrażenia odwiedzających i zapewnić im nie tylko dobry powód, aby rozglądać się po stronie, ale także świetny powód, aby kupić coś, gdy tam są.

 • Jeśli Twoja witryna ma formularz kontaktowy lub bloga, będziesz potrzebować wtyczki antyspamowej, takiej jak Akismet, aby działała dla Ciebie. Automatycznie wykrywa złośliwy spam i uniemożliwia Ci kiedykolwiek radzenie sobie z nimi.

 • “193” src= “https://wpmudev.com/blog/wp-content/uploads/2017/12/WP-Optimize-600×193.png” alt=”” / >

  Jako programista WordPress absolutnie będziesz chciał, aby ta wtyczka była zainstalowana w Twoich witrynach w 2018. WP-Optimize jest idealnym uzupełnieniem wtyczki do optymalizacji wydajności, tylko jej głównym zadaniem jest skupienie się na utrzymaniu czystej bazy danych MySQL.

 • Kiedy zamierzasz sprzedawać produkty za pośrednictwem WordPress, potrzebujesz niezawodnej i bezpiecznej platformy e-commerce, która synchronizuje się bezpośrednio z nią. A ta wtyczka to WooCommerce. Nie zapominaj, że istnieją wtyczki zbudowane specjalnie do pracy z WooCommerce również, co sprawia, że jest to jeszcze bardziej atrakcyjna i potężna wtyczka e-commerce.

Najlepsze motywy WordPress dla 2018

Oczywiście nie zapominaj, że wtyczki mają na celu extend atrakcyjność i wydajność Twojej witryny WordPress. Jeśli nie masz solidnej podstawy do pracy, nie ma znaczenia, jak bezpiecznie lub szybko to zrobisz.

Tak więc, rozważając, od których motywów WordPress zacząć, sugeruję współpracę z zaufanym twórcą motywów WordPress. Jeśli jesteś ciekawy, jakie opcje motywów są dostępne-zwłaszcza jeśli budujesz witryny WordPress dla konkretnej niszy-sprawdź te przewodniki na temat najlepszych darmowych motywów WordPress i najlepszych motywów premium WordPress.

Najlepsze Firmy hostingowe do współpracy w 2018

Wiemy, że potrzeby hostingu różnią się w zależności od klienta. Więc posiadanie kilku opcji jest świetne. Kiedy siedzieliśmy z HostingAdvice.com jedną z rzeczy, które były pod największym wrażeniem, było centrum i nasza zdolność do centralizacji i automatyzacji zarządzania na różnych platformach za jeden stały koszt. Widzieli WPMU DEV jako “szczególnie przydatne dla osób zarządzających wieloma witrynami”, ponieważ ” zapewnia scentralizowany interfejs dla administratorów do wydajnego zarządzania, aktualizacji, monitorowania i skanowania (wszystkich swoich) stron internetowych.”

Oto najlepsze firmy hostingowe, z którymi powinieneś współpracować w 2018:

1. BlueHost


WordPress poleca trzy firmy hostingowe na swojej stronie internetowej. BlueHost jest jednym z nich. Wynika to częściowo z jego popularności wśród użytkowników w sieci (obecnie obsługuje ponad dwa miliony witryn na całym świecie), a także z przyjazności dla WordPressa. Kiedy twoim celem jest skupienie się na budowaniu witryny WordPress i nie mając do czynienia z mnóstwem konfiguracji zaplecza, BlueHost jest jednym z najlepszych zakładów.

2. InMotion


Dla stron internetowych, które są zupełnie nowe, ale mają aspiracje dużego wzrostu, InMotion jest doskonałym wyborem. Dzięki naprawdę przystępnym opcjom cenowym, a także mnóstwu dostępnych typów hostingu, jest to rodzaj dostawcy usług hostingowych, z którym chcesz skalować witrynę WordPress.

3. HostGator


HostGator to jedna z tych nazw, która jest synonimem hostingu. Chociaż może się wydawać, że należą do kategorii “Jack of all trades”, nie martw się o to. Istnieją od 2002 roku, więc wiedzą, co robią. Poza tym są znani ze swoich outstanding obsługi klienta.

4. SiteGround


SiteGround to kolejna przyjazna dla WordPress opcja hostingu, którą CMS osobiście poleca. Podczas gdy SiteGround oferuje wiele standardowych opcji, jak robią to inne firmy hostingowe, gdzie naprawdę świecą szybkość i wydajność serwera(z gwarancją uptime 99.99%).

Podczas gdy Twoi klienci prawdopodobnie podejmą decyzję o tym, którego planu hostingowego użyć (chociaż powyższe zalecenia prawdopodobnie pomogą Ci zdobyć ich zaufanie), możesz znaleźć potrzebę hostingu samodzielnie. W szczególności perspektywa zarządzanego hostingu WordPress może być atrakcyjną opcją, jeśli jesteś odpowiedzialny za zarządzanie aktualizacjami i bezpieczeństwem sieci witryn swoich klientów.

Jeśli szukasz rekomendacji dla zarządzanych rozwiązań WordPress, sprawdź ten przewodnik.

Wrapping Up

Jak już wcześniej wspomniałem, wiele z tych trendów i narzędzi nie wydaje się taką powieścią na rok 2018. Ale nie widzę w tym nic złego. W rzeczywistości fakt, że doszliśmy do punktu, w którym nie musimy już odtwarzać koła i znajdować zupełnie nowych sposobów projektowania lub rozwijania w WordPress, jest dobrą rzeczą. Nie oznacza to, że brakuje nam kreatywności czy innowacji. Po prostu zrozumieliśmy, jak szybko te rzeczy się poruszają i jesteśmy lepiej przygotowani, aby dotrzymać kroku teraz.

Tagi: