Przewodnik bez wtyczek dla wielojęzycznej witryny WordPress

Nie pozwól, aby ograniczenia językowe ograniczyły zasięg Twojej witryny w sieci World Wide Web. Ludzie z całego świata odwiedzają Twoją stronę. Jeśli serwujesz treści tylko w jednym języku, odpychasz wielu zainteresowanych odwiedzających.

Posiadanie wielojęzycznej strony ma swoje zalety. Umożliwia nawiązanie kontaktu z międzynarodową publicznością i pozyskanie nowych klientów. Wielojęzyczna strona daje również przewagę nad konkurencją. Jeśli istnieje potencjalny wielojęzyczny rynek dla Twojej firmy, a twoi konkurenci nie wykorzystują tego, zdecydowanie musisz to zrobić!

“Ci, którzy nie znają języków obcych, nie wiedzą nic o sobie.”- Johann Wolfgang von Goethe

Stwórz sieć swojej witryny w różnych językach.

Tworzenie wielojęzycznej witryny WordPress nie jest trudne przy tak wielu wtyczkach.

Ale nie tak szybko, moi przyjaciele uzależnieni od wtyczki! Dla tego wyczynu odeszłam od wielojęzycznych wtyczek w kierunku Multisite rzeczy.

WordPress Multisite jest jak sieć wielu indywidualnych witryn WordPress, wszystkie odrębne, ale połączone ze sobą za pomocą jednego rdzenia WordPress. Oznacza to, że nie musisz martwić się o niekończące się konfiguracje WordPress, aby dodać lub dostosować nowy język.

Moc budowania wielojęzycznej witryny bez wtyczek leży w WordPress Multisite.

W tym poście dowiesz się, jak stworzyć własną wielojęzyczną witrynę WordPress bez wtyczek…od podstaw!

I obiecuję, że to będzie proste jak bułka z masłem. Czytaj dalej, lub Skocz do przodu, korzystając z tych linków:

Tworzenie WordPress Multisite Z Subdomen

WordPress Multisite pozwala tworzyć wiele witryn przy użyciu tej samej instalacji. Będę wdrażał wersję francuską (świętokradztwo!) mojej strony tutaj, więc będę kodować razem z wami.

Potrzebujesz pomocy w konfigurowaniu subdomen WordPress multisite? Przejrzyj nasz dogłębny przewodnik po wielu witrynach, aby dać się złapać.

Korzystanie z subdomen dla witryn wielojęzycznych

Po skonfigurowaniu Multisite następnym krokiem jest skonfigurowanie subdomeny. Subdomena jest częścią domeny nadrzędnej, a podkatalog jest w niej folderem.

Na przykład, fr.ioanadragnef.com jest subdomeną, natomiast ioanadragnef.com/fr jest podkatalogiem. Jeśli potrzebujesz szybkiego odświeżenia, omówiliśmy różnice między subdomenami Multisite a podkatalogami w innym poście.

Skonfiguruję moją stronę internetową, aby moi francuscy użytkownicy mogli zobaczyć ich kod języka jako subdomenę (tj. fr.ioanadragnef.com). a ponieważ skonfigurowałem moją witrynę WordPress od ponad miesiąca, muszę użyć opcji subdomeny. Jednak to ograniczenie dotyczy tylko początkowej konfiguracji wielu witryn. Następnie możesz łatwo przełączać się między typami sieci.

Możesz skonfigurować subdomenę od dostawcy hostingu lub z poziomu WordPress. Jeśli robisz to z poziomu WordPress, musisz zmienić niektóre rekordy DNS, aby umożliwić tworzenie subdomen wieloznacznych.

Tworzenie Nowej Strony Językowej

Stworzę francuską wersję mojej witryny, przechodząc do moje witryny > Administrator sieci > witryny i wybierając Dodaj nowy.

Wprowadź pola w monicie i wybierz subdomenę dla nowej witryny. Jeśli tworzysz wielojęzyczną witrynę WordPress, sensowne jest, aby subdomena była kodem języka (np.

“height = “370” />Dodaj wybraną subdomenę językową do nowej witryny.

Uważaj, aby nie zmienić tutaj opcji języka witryny, jeśli nie znasz tego języka. Spowoduje to zmianę tylko języka panelu administracyjnego.

Po dodaniu strony zobaczysz ją w Moje Strony rozwijane menu. Możesz zarządzać nim w taki sam sposób, jak w przypadku innych, dodając wtyczki, motywy i zawartość.

Instalowanie Twój Motyw I Dodawanie Treści

Po skonfigurowaniu subdomeny będziesz chciał zainstalować motyw głównej witryny w witrynie w innym języku.

Pamiętaj, że obie strony muszą wyglądać jak najbardziej identycznie do siebie, co oznacza użycie tego samego motywu, kolorów marki, wtyczek, menu itp. W ten sposób nie będzie to mylące dla odwiedzających, gdy zmienią język.

Następnym krokiem jest przetłumaczenie i dodanie moich treści.

Moja strona jest dość zwięzła, więc na szczęście nie ma wiele do przetłumaczenia. Jeśli jednak masz dużo stron, są skróty—możesz użyć Multisite Post Duplicator lub wtyczek NS Cloner.

Teraz wiem, że wspomniałem wcześniej, że będzie to wielojęzyczna witryna WordPress bez wtyczek, ale już to zakończyliśmy. Wtyczki zalecane powyżej są za pomoc w układaniu przetłumaczonych stron i postów.

Tłumaczenie Twój Zawartość

Teraz masz Multisite, subdomenę, skonfigurowałeś zawartość i strukturę witryny. Czas na tłumaczenie!

Nawet ze znaczącym postępem w technologii tłumaczenia maszynowego, nadal nie ma odpowiednika dla ludzkich tłumaczy. Jeśli chcesz szczegółów i niuansów w swoich tłumaczeniach (i powinieneś), polecam uzyskać profesjonalną pomoc. Upwork i Fiverr to niektóre platformy, na których możesz zatrudnić wykwalifikowanych tłumaczy w różnych językach międzynarodowych w atrakcyjnej cenie.

Ale jeśli nadal chcesz przejść do automatycznych tłumaczeń, istnieje kilka wtyczek do tłumaczenia WordPress, których możesz użyć, aby łatwo to zrobić.

Gdy Twoja strona jest gotowa i przetłumaczona, wszystko, co musisz zrobić, to dodać link do niej w oryginalnej stronie internetowej (tj. głównej stronie sieciowej). W ten sposób czytelnicy mogą przełączać się między różnymi dostępnymi językami!

Aby to zrobić, stworzymy niestandardowe menu. Ponieważ używam tylko jednego języka, będę link do francuskiej wersji mojej strony w moim menu.

Aby utworzyć niestandardowy link w głównym menu witryny, przejdź do Wygląd > Menu, a następnie Edytuj swoje menu główne.

Pod Niestandardowe Linki, wprowadź adres URL subdomeny i etykietę nawigacyjną. Teraz Dodaj niestandardowy link do menu za pomocą Dodaj do Menu guzik.

Custom links
Niestandardowe linki w istniejącym menu witryny są najlepsze, jeśli używasz tylko jednego języka.

Niestandardowe Menu Dla Wielu Języków

Jeśli chcesz utworzyć menu zawierające wiele języków, utwórz nowe menu i dodaj wiele niestandardowych łączy z poddomenami różnych języków.

Na przykład, jeśli chcę Języki menu, które ma zarówno francuski i hiszpański, najpierw będę tworzyć nowe menu języków.

Następnie dodam moje francuskie i hiszpańskie subdomeny pod różnymi niestandardowymi linkami i użyję nazwy języka jako etykiety nawigacyjnej.

Gratulacje! Zbudowałeś teraz wielojęzyczny WordPress Multisite bez wtyczek.

Wniosek

Wielojęzyczna strona umożliwia dotarcie do większej liczby czytelników niż kiedykolwiek wcześniej. Sprawia, że wyglądasz bardziej profesjonalnie i otwierasz się na nowe możliwości. A ponieważ utworzyłeś swoją wielojęzyczną witrynę za pośrednictwem wielu witryn, masz większą kontrolę nad swoimi witrynami, niż gdybyś po prostu użył wtyczki.

Korzystanie z wielu witryn ma dla Ciebie wiele zalet, z których główną jest zapewnienie ostatecznej kontroli nad witryną. Pozwala tworzyć, ulepszać i prezentować przetłumaczone treści w dowolny sposób.

Sztuką, aby uniknąć wielojęzycznych wtyczek, jest użycie wielu stron wraz z niestandardowym menu, aby skierować czytelników do odpowiednich podstron.

Nigdy nie jest za późno, aby dodać nowy język do swojej witryny. Po tym wszystkim, w grze języków, albo hiszpański lub znikają!

Tagi: