10 Sposobów, Aby Twoja Witryna WordPress Była Szybsza

Słyszałeś więc, że Google rozważy szybkość Twojej witryny, rozważając ją dla najlepszych wyników wyszukiwania, a teraz chcesz, aby Twoja witryna była tak szybka, jak to możliwe, abyś mógł utrzymać lub nadrobić ją do miejsca numer 1 Big-G.

Dobrze, że znalazłeś ten post, bo nauczę cię, jak zmniejszyć rozmiar swoich stron / postów i uczynić swoją stronę szybciej niż kiedykolwiek. Poniżej znajdziesz świetne wskazówki 10, które pomogą Ci znacznie przyspieszyć twój blog WordPress. Ciesz się i nie zapomnij skomentować i tweet ten post!

Poniżej znajdują się świetne sposoby 10, które możesz przyspieszyć swoją witrynę WordPress, dzięki czemu możesz zapewnić lepsze wrażenia swoim użytkownikom i ewentualnie nieco zwiększyć swoje rankingi..

1. Buforuj Swoje Strony

Motywy WordPress działają poprzez nawiązywanie połączeń z bazą danych wp i zwracanie treści, które pokaże w Twojej witrynie. Tak więc za każdym razem, gdy ładujesz stronę w swojej witrynie, najpierw musisz pobrać niezbędne dane z bazy danych, co może znacznie spowolnić Twoją witrynę, zwłaszcza jeśli składasz wiele żądań do swojej bazy danych. Najlepiej chcesz mieć” buforowaną ” wersję (HML) swojej witryny, więc po załadowaniu stron wszystko zostało już wezwane. Najlepszym sposobem na to jest użycie wtyczki buforującej WordPress, mój ulubiony nazywa się Hyper Chache.

2. Zmniejsz Rozmiar Obrazu

Każdy uwielbia używać ton obrazów na swoich blogach w tych dniach, dlaczego, ponieważ sprawiają, że Twoja strona jest bardziej interesująca i wygląda niesamowicie. Jednak obrazy mogą być naprawdę duże i długo się ładują. Jeśli naprawdę chcesz przyspieszyć WordPress, sugeruję, abyś zrobił 3 rzeczy: Usuń niepotrzebne obrazy, zmniejsz ilość obrazów na danym poście i zmiażdż swoje obrazy. Yahoo udostępnia usługę o nazwie Smush it, gdzie można przesłać dowolny obraz i zmniejszy jego rozmiar przy zachowaniu oryginalnej jakości. Proponuję zacząć od rozmycia wszystkich obrazów w plikach motywów, ponieważ będą one na każdej stronie twojej witryny. Możesz także wrócić do folderu wp-uploads i smush dowolnych przesłanych obrazów i zrobić to dla przyszłych przesyłanych obrazów.

Inną rzeczą, którą chcesz się upewnić, jeśli chodzi o obrazy, jest to, że jeśli wyświetlasz miniatury na postach, nie ładujesz pełnego obrazu, a następnie pokazujesz go w mniejszym wymiarze za pomocą tagów width=”” i height=””. Nie ma sensu ładować ogromnego obrazu, aby pokazać go w połowie jego rozmiaru. Możesz użyć domyślnego WordPress image re-sizer lub skryptu, aby automatycznie zmienić rozmiar obrazów, aby dopasować je do swoich potrzeb.

Zmniejszenie rozmiaru i ilości zdjęć w witrynie może mieć naprawdę zauważalną różnicę w szybkości ładowania.

3. Limit Skryptów

Wiele blogów w dzisiejszych czasach dodaje mnóstwo różnych skryptów ,aby” ulepszyć ” swoją witrynę, jednak spowolnią to Twoją witrynę jak żadna inna. Radzę trzymać się jak najmniej skryptów. Na WPTopTen używam skrypt Tweetmeme, ale gdybym był dodać przycisk digg, ostatnie tweety, Udostępnij na Facebooku … wszystkie te Inne skrypty, niż moja strona prawdopodobnie zajmie wieczność, aby załadować. Ludzie i najwyraźniej Google chcą szybko ładować witryny, więc trzymaj się skryptów, których naprawdę potrzebujesz lub naprawdę dodajesz coś do swojej witryny. Wszystko inne, co po prostu wygląda ładnie, usunąć.

4. Wyczyść Kod

Założę się, że ponad 90% wszystkich stron internetowych opartych na WordPress (jeśli nie więcej) ma co najmniej jedną linię kodu w swoim arkuszu stylów lub plikach motywów, których naprawdę nie potrzebują. Jeśli naprawdę chcesz przyspieszyć swoją witrynę i zmniejszyć jej rozmiar do ostatniego możliwego kilobajta, nadszedł czas, aby spojrzeć na cały ten kod i zacząć wycinać niepotrzebne.

Najpierw spójrz na arkusz stylów i upewnij się, że nie ma tam nic, co nie jest obecnie używane przez projekt Twojej witryny, a następnie przejdź do sprężarki CSS i pozbądź się całej tej paskudnej pustej przestrzeni.

Następnie będziesz chciał przejrzeć wszystkie inne pliki motywów (pojedyncze.php, index.php, strona.php….) i zasadniczo zrobić to samo. Upewnij się, że naprawdę chcesz cały kod, który tam jest, a następnie usuń część pustego miejsca ręcznie. Usunięcie pustego miejsca nie zrobi wielkiej różnicy, ale jeśli chcesz, aby Twoja witryna ładowała się tak szybko, jak to możliwe, jest to jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić.

5. Optymalizacja Bazy Danych

Wspomniałem wcześniej, że możesz buforować swoje posty i strony WordPress, aby Twoja witryna nie musiała wykonywać żadnych połączeń/odniesień do bazy danych podczas ładowania strony. Jest to prawda, jednak, aby cache został utworzony, że strona lub post musi być załadowany raz. Optymalizując bazę danych, możesz pomóc poprawić szybkość stron/postów Nie buforowanych (lub całej witryny, jeśli nie zdecydujesz się używać wtyczki buforującej).

6. Przemyśl Swój Projekt

Każdy kocha naprawdę ładne i bogate w obrazy/wektory strony internetowe, jednak te mogą być najwolniejsze do załadowania. Jeśli chcesz naprawdę szybką stronę, to będziesz chciał trzymać się CSS tak bardzo, jak to możliwe, a dzięki CSS 3 możesz osiągnąć naprawdę imponujące projekty bez potrzeby Photoshopa (obrazów). Czy naprawdę musisz mieć ten gigantyczny obraz w tle, czy możesz użyć jednolitego koloru? Czy używasz JavaScript image swap do nawigacji? Zadaj sobie tego typu pytania i przejrzyj projektowanie stron internetowych, a jestem pewien,że znajdziesz sposoby na zmniejszenie rozmiaru układu.

7. Przytnij Te Fragmenty

Czy jesteś jedną z tych osób, które uwielbiają mieć całe swoje posty na stronie głównej i stronach kategorii? Jeśli tak, powinieneś rozważyć użycie fragmentów bloga nie tylko do celów SEO, ale także do szybkości witryny. Możesz znacznie zmniejszyć ilość treści na danej stronie kategorii lub stronie głównej, używając mniejszych fragmentów. Aby korzystać z fragmentów na swojej stronie wystarczy użyć<?php the_excerpt(); ?> tag szablonu i skopiuj i napisz mały opis w polu fragment w adminie WP podczas tworzenia postu.

8. Myśl O Treści Ponad Obrazami

Obraz nie mówi tysiąca słów, tysiąc słów mówi tysiące słów. Jest to zestaw umysłu, który musisz mieć przez cały czas, gdy blogujesz. Nie tylko jest “królem treści”, jeśli chodzi o dobrą pozycję w wyszukiwarkach, ale także zajmuje dużo mniej miejsca w pamięci, aby mieć ładny długi artykuł niż mieć post, taki jak “100 awesome WordPress themes” i pokazać zrzut ekranu każdego z nich (ouch!). Przestań dodawać tyle zdjęć do swojej witryny i zacznij pisać przydatne treści. Odwiedzający docenią to, gdy Twoja strona ładuje się bardzo szybko.

9. Usuń Niepotrzebne Wtyczki

W porządku, oto sprawa z wtyczkami … spowolnią do cholery Twoją witrynę, więc upewnij się, że usunąłeś wtyczkę, której tak naprawdę nie potrzebujesz w swojej witrynie. Wiele wtyczek ma własne pliki css i mnóstwo kodu, który jest wstawiany w znacznikach szablonu nagłówka lub stopki. Wszystkie te dodatkowe wyszukiwanie kodu i arkuszy stylów może znacznie spowolnić witrynę. plus trzeba będzie jeszcze więcej żądań do bazy danych podczas korzystania z niektórych wtyczek. Tak więc, spójrz na wszystkie swoje wtyczki i zobacz, które z nich tak naprawdę nie potrzebujesz, aby Twoja strona działała tak ,jak jest (luksusowe wtyczki) i usuń je. Po, może chcesz do kasy bazy danych, aby usunąć wszelkie resztki kosza z nich.

10. Porzuć Tani Hosting

Tutaj wszystko sprowadza się do tego. Jeśli masz gówniany host, Twoja witryna prawdopodobnie będzie naprawdę powolna. Zastanów się nad dodatkową opłatą za lepszą i szybszą usługę hostingową. Ty, twoi goście i wyszukiwarki docenią fakt, że nie jesteś już tak skąpy.