11 proste sposoby czyszczenia i optymalizacji witryny WordPress

Wyobraź sobie, że Twoja strona WordPress jest samochodem wyścigowym i jesteś jego kierowcą. Jesteś tam, aby wygrać wyścig na torze zwanym internet. Aby zostać mistrzem grand prix, nie tylko twój samochód musi być dobrze dostrojony (zoptymalizowany) pod kątem prędkości, ale także musisz brać pod uwagę wiele rzeczy.

Budowa toru, warunki pogodowe, umiejętności kierowcy, talent załogi pit, Strategia konkurencji. Będziesz również chciał mieć pewność, że twój samochód działa tak wydajnie, jak to możliwe, zapewniając maksymalną wydajność. Co zrobisz, aby to zapewnić?

Utrzymuj silnik i nadwozie samochodu w doskonałym stanie. Regularnie serwisuj go, wymieniając olej, płyn chłodzący, filtry i inne płyny na czas. Utrzymuj optymalne ciśnienie w oponach. Wymień Opony i klocki hamulcowe, zanim się zużyją. I tak dalej…

Tak samo jest z Twoją witryną WordPress, z wyjątkiem tego, że nie jest to zbyt kłopotliwe. Kiedy już zajmiesz się większością wymienionych tutaj kroków, dzięki automatyzacji nie musisz się o nie martwić przez bardzo długi czas.

Szybsza strona internetowa nie tylko zdobędzie podziw odwiedzających witrynę, ale także pomoże Twojej witrynie lepiej pozycjonować w wynikach wyszukiwania.

Fani analogii samochodowej czekają na fajną przejażdżkę. Zapnijcie pasy i zróbcie kopię zapasową. Zacznijmy optymalizację!

Wybierz świetny Hosting

WPMU DEV Hosting
Wybierz odpowiedniego hosta i zamień swoją witrynę w ekscytującą przejażdżkę.

Nie ma znaczenia, jak szybki, drogi i dobrze dostrojony jest twój samochód, jeśli pas, po którym biegnie, jest mętny z dziurami, częstymi przeszkodami zwalniającymi, blokadami dróg, korkami itp. Twój samochód nie może działać najlepiej.

Host internetowy jest jak pas, na którym działa Twoja witryna WordPress. Pierwszym krokiem do zapewnienia, że Twoja strona działa tak szybko, jak to możliwe, jest wybór idealnego planu hostingowego.

Jeśli prowadzisz prosty osobisty blog z minimalną liczbą odwiedzających, możesz zdecydować się na Tani współdzielony plan hostingowy z minimalnymi zasobami serwera. Ale jeśli zasoby Twojego hosta nie spełniają potrzeb Twojej witryny, napotkasz słabą reakcję i czas ładowania.

Często zdarza się, że wielu właścicieli witryn uruchamia swoje witryny na wspólnym planie hostingu z niewystarczającą ilością pamięci RAM i procesora. Te zasoby serwera są współdzielone z setkami innych stron internetowych (stąd termin hosting współdzielony). A potem zastanawiają się, dlaczego ich witryny nie ładują się szybciej nawet po wykonaniu wszystkich zadań optymalizacyjnych.

Musisz również upewnić się, że Twoja firma hostingowa obsługuje najnowsze technologie, takie jak PHP 7 (lub wyższe), HTTP/2 i TLS 1.3.

Dlatego musisz natychmiast wyeliminować tę możliwość i przejść z ponadprzeciętnym planem hostingowym. Ale szybkość ma swoją cenę. A koszt zależy od tego, jak szybko chcesz jechać.

WPMU DEV Hosting to w pełni zarządzane rozwiązanie hostingowe WordPress, co oznacza, że przez cały czas będziemy dobrze utrzymywać ścieżkę witryny (i jej pasy). Każda witryna, którą hostujesz u nas, otrzymuje własne dedykowane zasoby pamięci, procesora i pamięci SSD. Dzięki temu Twoja witryna może efektywnie skalować się wraz z rosnącymi potrzebami bez uszczerbku dla prędkości. Jeśli korzystasz z innego hosta i uważasz, że migracja nie jest wystarczająco prosta, nie musisz się zbytnio martwić. Nasze wsparcie może pomóc ci skonfigurować nasze hosting w krótkim czasie, z minimalnym lub bez przestojów dla Twojej witryny.

Niektóre z innych popularnych zarządzanych rozwiązań hostingowych WordPress to WP Engine, Flywheel i Kinsta.

Użyj szybkiego motywu i / lub frameworka

Jeśli karoseria twojego samochodu nie jest zaprojektowana tak, aby była aerodynamiczna i przecięła opór powietrza, będzie pozostawała w tyle. To samo dotyczy posiadania niezdarnego silnika.

Motyw jest jak nadwozie samochodu, a szkielet jak jego silnik. Musisz się upewnić, że są dobrze zakodowane i szybko się ładują. Powiedz ” nie ” tematom, które są ciężkie dla obrazów i skryptów, a tym samym zajmują dużo czasu na załadowanie.

Najpopularniejsze motywy i ramy WordPress dostępne obecnie są responsywne, co oznacza, że będą działać bezproblemowo we wszystkich rozmiarach urządzeń, czy to na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Twoi użytkownicy i wyszukiwarki podziękują ci za zainstalowanie tego.

Moje domyślne zalecenia dotyczące darmowego motywu to Astra, OceanWP, GeneratePress i Neve. W połączeniu z przyzwoitym kreatorem stron, takim jak Elementor Pro lub Beaver Builder, te motywy mogą pomóc w tworzeniu prawie każdego rodzaju witryny.

Powinieneś zauważyć, że kreatory stron trochę spowalniają Twoją witrynę, więc najlepiej korzystać z motywów opartych na Gutenbergu, jak tylko możesz.

Możesz znaleźć dobry wybór darmowych, zoptymalizowanych motywów WordPress tutaj.

Zainstaluj wtyczkę Solid Cache

Co zrobić, jeśli twój samochód wyścigowy mógłby przeciąć zakręty bez utraty prędkości lub wydajności? Wtyczki pamięci podręcznej pomagają twojej witrynie WordPress to zrobić.

Buforowanie pomaga szybciej ładować witryny, minimalizując i łącząc pliki CSS i JavaScript. Skracają również Czas odpowiedzi serwera, buforując wersję HTML najczęściej odwiedzanych postów i stron. W ten sposób przeglądarka użytkownika nie musi czekać na dynamiczne wygenerowanie żądanej strony przez serwer.

Większość wtyczek pamięci podręcznej zawiera również inne funkcje, takie jak kompresja Gzip, Pamięć podręczna przeglądarki i obiektu, integracja sieci dostarczania treści (CDN), Optymalizacja obrazu, monitorowanie przestojów witryny i wiele innych.

Niektóre z najlepszych darmowych i popularnych wtyczek pamięci podręcznej to Hummingbird, W3 Total Cache, WP Super Cache I WP Fastest Cache.

Koliber Pro idzie jeszcze wyżej. Sprawi, że Twoje witryny WordPress będą latać bez rogów.

W połączeniu z Smush Pro i Defender Pro tworzą trio najważniejszych wtyczek do WordPressa, dbając o dużą część wymienionych tutaj zadań optymalizacyjnych. Każda standardowa instalacja WordPress na WPMU DEV Hosting zawiera te trzy wtyczki wstępnie zainstalowane.

Połącz swoją witrynę z niezawodnym CDN

Sieć dostarczania treści (CDN)to grupa połączonych serwerów rozsianych po całym świecie, z których każdy przechowuje buforowaną kopię plików witryny. To zabiera ciężką pracę z hostingu poprzez serwowanie obrazów, CSS i Javascript.

W zależności od lokalizacji użytkownika CDN obsługuje zawartość z najbliższego serwera. Daje to duży wzrost szybkości Twojej witryny. Możesz nawet zmniejszyć czas ładowania strony dzięki CDN.

To jestkrewny do klonowania samochodu wyścigowego i przechowywania go na każdym popularnym torze wyścigowym na świecie. Choć w prawdziwym życiu byłoby to prawie niemożliwe, wszystko jest możliwe dzięki technologii.

Popularne CDN to CloudFlare, StackPath / MaxCDN i Amazon CloudFront. Niektóre z nich, takie jak CloudFlare, oferują bezpłatny plan, który jest wystarczająco przyzwoity dla większości witryn o małym ruchu. Jeśli masz stronę internetową o dużym natężeniu ruchu, zaleca się szukać CDN premium.

Wszystkie konta hostingowe WPMU DEV, w tym wtyczki Smush i Hummingbird, są dostarczane z wbudowanym CDN z prędkością oświetlenia ze StackPath.

Włącz Kompresję Gzip

Kompresja Gzip to metoda zmniejszania plików dla szybszych transferów sieciowych. To także nazwa formatu skompresowanego pliku (.gzip).

W niektórych przypadkach Gzip może zmniejszyć rozmiar pliku o prawie 95%, chociaż średni współczynnik kompresji rozmiaru pliku jest znacznie niższy. Mimo to mniejsze rozmiary plików oznaczają krótszy czas ładowania dla użytkowników.

W przypadku strony internetowej z zawartością 3 MB do załadowania, nawet 33% zmniejszenie rozmiaru pliku oznaczałoby zmniejszenie rozmiaru strony o 1 MB. To jest różnica między użytkownikami porzucającymi witrynę, zanim się załaduje, a pozostającymi w celu zbadania więcej.

Najlepszą częścią kompresji Gzip jest to, że wszystko dzieje się na serwerze. Tak więc, gdy przeglądarka użytkownika prosi hosta o zasoby, skompresowane pliki gzip są gotowe do serwowania bez żadnych opóźnień.

WPMU DEV Hosting to w pełni zarządzana platforma hostingowa WordPress. Jest wyposażony w funkcję Gzip po wyjęciu z pudełka, więc nie musisz się o nic martwić. Jeśli jesteś na innym hoście, nasza wtyczka Hummingbird może pomóc w łatwym włączeniu jej z pulpitu WP.

Na marginesie, samochody (w szczególności ich silniki) mają swój własny współczynnik kompresji, poprawiając, co skutkuje również wzrostem wydajności.

Zainstaluj tylko najbardziej niezbędne wtyczki

Jeździłeś kiedyś samochodem, w którym dzieje się zbyt wiele rzeczy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz? Jak deski rozdzielcze z Ekranem dotykowym i reflektory ksenonowe. Mamy już wystarczająco dużo rozpraszania uwagi. Te dodatkowe funkcje tylko sprawiają, że jazda jest bardziej niebezpieczna.

Podobne zagrożenie stanowią wtyczki WordPress. Każda zainstalowana wtyczka, niezależnie od jej funkcji, może spowolnić witrynę. Usuń wszystkie niepotrzebne wtyczki, które są nieużywane i Zachowaj tylko te najbardziej istotne.

Spróbuj użyć dobrze zakodowanych, bogatych w funkcje wtyczek, aby zmniejszyć liczbę wtyczek na swojej stronie internetowej. W przypadku każdej witryny WordPress idealnie potrzebujesz tylko trzech rodzajów wtyczek: bezpieczeństwa, SEO, optymalizacji (w tym obrazów).

Może forma, Marketing i wtyczki do tworzenia kopii zapasowych też. Wszystko inne, które dodajesz, jest obliczonym ryzykiem.

Nigdy nie możesz powiedzieć, jak różne wtyczki współdziałają ze sobą, jeszcze bardziej zwiększając szybkość witryny. Jest to jeden z innych powodów, dla których pomocne jest korzystanie z wtyczek tych samych autorów.

Jest też kwestia bezpieczeństwa. Złą reputację WordPressa jako niepewnej platformy można przypisać głównie lukom wprowadzonym przez niestandardowe wtyczki.

Rdzeń WordPress jest dość bezpieczny, a krytyczne problemy z bezpieczeństwem zostają naprawione, gdy tylko zostaną oznaczone, ale same nie można powiedzieć o swoich wtyczkach, nawet tych najbardziej popularnych.

Czas iść. Konmari na Twoich wtyczkach.

Regularnie Aktualizuj WordPress, Wtyczki I Motyw

Odpowiedzialny właściciel samochodu przez cały czas będzie dbał o porządek, czystość i utrzymanie pojazdu. Jako właściciel witryny WordPress, ty też powinieneś.

WordPress to projekt open source o masowej współpracy z tysiącami współpracowników, którzy pracują nad jego ulepszeniem. W związku z tym jest często aktualizowany o nowe funkcje i krytyczne poprawki błędów i zabezpieczeń.

Często zdarza się, że producenci samochodów wycofują określoną partię swoich Modeli, aby naprawić krytyczne, czasami nawet zagrażające życiu wady konstrukcyjne. Na szczęście nie musisz odsyłać swojej witryny WordPress do garażu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby go zaktualizować.

Twoje motywy i wtyczki WordPress będą miały również własne aktualizacje. Twoim obowiązkiem jest aktualizować je wszystkie. Nie robienie tego nie tylko sprawi, że Twoja witryna będzie podatna na zagrożenia bezpieczeństwa, ale może również sprawić, że będzie powolna i zawodna.

Automatyczne aktualizacje?

Zoptymalizuj bazę danych swojej witryny

Wnętrze samochodu z czasem się zatyka. To nieuniknione. Filtr oleju, filtr powietrza, olej silnikowy, a nawet sam silnik, zbierają kurz, brud i inne oślizgłe rzeczy w czasie.

W ten sam sposób baza danych WordPress zostaje zapchana mnóstwem informacji, które nie są już konieczne. Rzeczy takie jak poprawki postów, zniszczone posty i strony, komentarze spamowe, przeterminowane przejścia, nieużywane tagi itp.

Aby poprawić wydajność witryny, możesz zoptymalizować jej bazę danych, aby pozbyć się wszystkich tych niepotrzebnych informacji. Można to łatwo zrobić za pomocą wtyczek, takich jak WP-Sweep, WP-Optimize i optymalizacji bazy danych po usunięciu wersji.

Przejdź tutaj, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie bazy danych WordPress i jak ją zoptymalizować.

Zoptymalizuj Przesłane Zdjęcia

Obrazy są jak fantazyjne body kit twojego samochodu. Sprawiają, że Twoja strona wygląda ładnie i przyciąga uwagę użytkowników, ale są również jednym z najcięższych atutów każdej witryny.

Zgodnie z archiwum HTTP średni rozmiar wszystkich zewnętrznych obrazów wymaganych przez stronę wynosi około 1 MB. Jest to drugi tylko do filmów, które są znacznie trudniejsze do optymalizacji.

Duże obrazy przenoszą strony internetowe do indeksowania, zapewniając użytkownikom mniej niż optymalne wrażenia. Dlatego optymalizacja obrazów w celu zmniejszenia ich rozmiaru pliku jest koniecznością, aby przyspieszyć czas ładowania strony. Sekretem jest sprawienie, aby Twoja witryna WordPress płonęła szybko.

Smush Pro automatycznie optymalizuje każdy obraz na twojej stronie. Ma na celu najwyższą możliwą jakość przy najmniejszym możliwym rozmiarze. Jeśli masz dużo zdjęć na swojej stronie internetowej, te oszczędności mogą się znacznie sumować.

Jeśli szukasz bezpłatnego rozwiązania wtyczki,możesz wybrać naszą wielokrotnie nagradzaną wtyczkę WP Smush. Inne alternatywy to reSmush.it i wyobraź sobie.

Przeczytaj nasz najlepszy przewodnik po optymalizacji obrazu, aby uzyskać więcej informacji.

Użyj leniwego ładowania dla szybszego ładowania strony

“width = “600”height= “376” / >

Przewożenie paliwa znacznie spowalnia samochód wyścigowy. Ale nie może też działać bez paliwa. Tak więc zespoły wyścigowe wymyśliły genialne rozwiązanie: wkładaj tylko tyle paliwa, ile potrzeba, aż samochód przyjedzie na pit-stop, a następnie tankuj go w razie potrzeby.

Leniwe ładowanie jest bardzo podobne. Każda strona internetowa ma obrazy offscreen. Są to obrazy, których użytkownicy nie widzą podczas ładowania strony. Są poniżej fałdy. Innymi słowy, użytkownik musi przewijać, aby je zobaczyć.

Dlatego nie ma sensu pobierać ich w ramach początkowego ładowania strony. Zamiast tego możesz ustawić Ładowanie tych obrazów na czas podczas przewijania. Ta metoda nazywa się leniwym ładowaniem.

Zgodnie z archiwum HTTP możesz ogolić do 262,9 kB rozmiaru strony tylko przez leniwe ładowanie obrazów offscreen i ukrytych. Średni rozmiar strony internetowej wynosi około 2 MB, co oznacza ponad 13% oszczędności w rozmiarze strony, a tym samym czas ładowania strony.

Wtyczka WPMU DEV Smush (zarówno w wersji darmowej, jak i Pro) obsługuje leniwe Ładowanie, dbając jednocześnie o optymalizację obrazu i leniwe Ładowanie. Twoi użytkownicy na pewno ci za to podziękują!

Uwaga: tankowanie w F1 jest zakazane od 2010 roku. Na szczęście nikt nie ukarze cię za leniwe ładowanie w Internecie.

Przenoszenie ciężkich mediów na platformy zewnętrzne

Nie noś garażu w samochodzie, jeśli możesz wjechać do niego w dowolnym momencie.

Optymalizacja zasobów stron internetowych ma kluczowe znaczenie, ale także optymalizacja liczby żądań generowanych przez te zasoby. W ten czy inny sposób każde żądanie generowane przez stronę internetową ma wpływ na ogólną wydajność witryny.

Na przykład, jeśli masz stronę internetową z 1000 obrazkami po 2 kB każdy, a masz inną stronę internetową z 2 obrazkami po 1 MB każdy, ta ostatnia załaduje się szybciej, ponieważ: 1) musi załadować tylko dwa obrazy. 2) nie będzie to stresować serwera ogromnymi żądaniami, spowalniając tym samym witrynę dla wszystkich użytkowników.

Jeśli w Twojej witrynie znajduje się duża ilość mediów, rozsądne może być całkowite załadowanie jej na platformę zewnętrzną. Należy pamiętać, że odciążanie różni się od korzystania z CDN. Dzięki CDN oryginalne pliki nadal działają na serwerze WWW. CDN tylko buforuje kopie tych plików na wielu serwerach na całym świecie.

Gdy pamięć podręczna CDN wygaśnie, ponownie zapyta serwer, aby uzyskać najnowsze kopie plików witryny. Chociaż CDN przechowują pamięć podręczną przez długi czas, duża liczba plików multimedialnych w połączeniu z licznymi punktami obecności (Pop) generuje wiele zapytań, ponieważ pamięci podręczne wygasają w różnych Popach.

Przykładem tego jest hostowanie plików wideo na zewnętrznej platformie, takiej jak YouTube lub Vimeo i osadzanie ich w witrynie, gdzie jest to potrzebne. Inne wysoce zalecane alternatywy premium to Infinite Uploads, Amazon S3 i Google Cloud Storage.

Każdy kocha Szybki Samochód…
… i szybka strona internetowa

Jak widać, istnieje wiele sposobów na przyspieszenie WordPressa. Posiadanie szybkiej witryny pomaga zwiększyć ranking wyszukiwań, poprawia wrażenia użytkownika, zmniejsza współczynnik odrzuceń, zwiększa konwersje i ostatecznie turbodoładowuje rozwój Twojej firmy.

Nie zauważysz zmiany wydajności w samochodzie, dopóki nie będziesz w nim. Ale w przeciwieństwie do samochodu, każdy może zabrać Twoją witrynę WordPress na przejażdżkę. Jako właściciel strony internetowej lub deweloper, Twoim obowiązkiem jest, aby Twoja stronaodwiedzający mają gładkie i przyjemne doświadczenie.

Uzyskaj optymalizację już dziś!

Tagi: