15 zabawne rzeczy do osadzenia w swojej witrynie WordPress już dziś

Czy wiesz, że możesz umieścić prawie wszystko na swojej stronie? Od standardowej Mapy Google po bardziej skomplikowaną tabelę cenową, możesz szybko zmienić swoją witrynę z czegoś do czytania w zabawny, interaktywny sposób angażowania czytelników.

A z takimi jak Gutenberg i nowym, odlotowym narzędziem, jest to łatwiejsze niż myślisz. Czytaj dalej, lub Skocz do przodu, korzystając z tych linków:

Automatyczne osadzanie w WordPress

Zanim spojrzymy na kilka fajnych wtyczek do osadzania, zauważ, że WordPress obsługuje automatyczne osadzanie z różnych popularnych platform. To wszystko dzięki niesamowitemu protokołowi oEmbed.

Na przykład, jeśli chcesz osadzić film z YouTube z linkiem https://www.youtube.com/watch?v=kqImIny3JR0, wszystko, co musisz zrobić, to wkleić jego link do swojej strony / edytora postów. WordPress automatycznie osadzi go, jak pokazano poniżej.

Koniec z kopiowaniem i wklejaniem kodu HTML.

Ze względów bezpieczeństwa działa to tylko z kilkoma popularnymi witrynami na białej liście. Przejdź tutaj, aby uzyskać pełną listę obsługiwanych usług.

Łatwe osadzanie z Gutenbergiem

Nowy edytor Gutenberga WordPress znacznie zmienił grę osadzania. Zawiera wiele popularnych bloków osadzania po wyjęciu z pudełka, w tym obrazy, galerie, audio, tabele, formularze, kalendarz itp.

Możesz nawet osadzić fragment dowolnego WordPress.org plugin lub projekt Kickstartera, po prostu wklejając swoje linki, bezpośrednio lub we wszechobecnym Embed blok.

A screenshot of default Gutenberg embed blocks in WordPress
Mnóstwo domyślnych bloków osadzonych w WP Gutenberg.

Co wcześniej wymagałoby dziesiątek wtyczek lub niestandardowego kodu, możesz to zrobić bezpośrednio teraz. Korzystanie z nich jest łatwe, jeśli szukasz tylko podstawowych osadzeń.

Ale jeśli szukasz czegoś bardziej wymyślnego i ładniejszego (aka bardziej zabawnego), przeczytaj naszą listę # zabawnych i fajnych rzeczy do umieszczenia na swojej stronie.

The Fun Stuff

Osadzanie Tabel

Obracaj tabele na swoich danych i prezentuj je w stylu użytkownikom. Tabele pomagają czytelnikom wizualizować porównania między dwoma lub więcej typami artykułów.

Istnieje wiele rodzajów tabel, z których można korzystać, od prostej tabeli HTML po złożoną tabelę cenową.

Użyj bezpłatnej wtyczki TablePress, aby osadzić i wyświetlić wiersze danych za pomocą interaktywnych tabel. Dodaje fajne interaktywne funkcje do zwykłych tabel HTML, takie jak filtrowanie wyników według wyszukiwania, paginacja, kolejność wielu kolumn itp.

A screenshot of a simple table built with the free TablePress WordPress Plugin
Darmowa wtyczka TablePress pomaga szybko budować interaktywne tabele.

Visualizer, tabele Ninja i wtyczka tabeli WordPress to inne dobre alternatywy dla osadzania tabel i wykresów.

Jeśli chcesz osadzić tabele cenowe, nie możesz się pomylić z wtyczką tabele cenowe firmy Supsystic. Jest to narzędzie do tworzenia tabel typu “przeciągnij i upuść”, które ułatwia tworzenie niestandardowych, responsywnych zakładek cenles w kilka minut.

I imported this pricing table in seconds with the free Pricing Tables plugin.
Zaimportowałem tę tabelę cen w kilka sekund za pomocą wtyczki Free Pricing Tables.

Osadzanie Wykresów i Wykresów

Wykres lepszy kurs wyświetlania danych za pomocą wykresów i wykresów. Są one wizualną reprezentacją danych, które przyciągają uwagę użytkowników. Dodatkowo mają większą szansę na pozostanie w pamięci.

Easy Charts WordPress Plugin Cover on WP.org
Tak proste jak wykresy kołowe i wykresy z łatwymi wykresami.

Polecam niedocenianą wtyczkę Easy Charts. Jest to prosta, ale potężna wtyczka do osadzania do generowania interaktywnych wykresów. Wszystkie wykresy, które generuje, to SVG z przejściami CSS3, co oznacza, że są w pełni interaktywne z niewielkim nadęciem.

The various types of charts possible with Data Tables Charts Generator Plugin
Podnieś poprzeczkę swoich wykresów!

Kolejną fajną wtyczką jest generator tabel danych firmy Supsystic. Darmowa wersja zapewnia wiele fajnych opcji osadzania Wykresów do wyboru. I tak, wszystkie są też interaktywne!

Możesz także użyć wtyczki Visualizer do generowania wykresów i wykresów z tabel. Czasami jednak obsługa złożonych danych jest błędna.

Osadzanie Gier

Zwiększ poziom zabawy w swojej witrynie, dodając do niej gry. Osadzanie gier w witrynie daje użytkownikom coś zabawnego i trudnego do zrobienia.

 

Dinosaur Game WordPress Plugin
Do roboty! Zamieść dinozaura w swojej witrynie.

Podobnie, dorywcze Gry słowne doskonale pasują do wielu witryn. Niektóre wtyczki, które możesz wziąć pod uwagę, to gra w Łamigłówki wyszukiwania słów, Puzzle Wha i krzyżówka WHA.

Aby wygrać grę, lepiej zrozumieć, jak zagraj w gaaaaame.

Osadzanie Fragmentów Kodu

Jest 10 typów ludzi. Ci, którzy chcą osadzić kod na swoich stronach, i ci, którzy tego nie robią.

Czasami wszystko, czego potrzebujesz, to trochę
. W tym pomaga osadzanie fragmentów kodu w witrynie.

Code Snippet DM WordPress Plugin Screenshot
Pure sublime code snippets with Code Snippet DM.

Wtyczka Code Snippet DM pomaga osadzić fragmenty kodu w piękny, stylowy sposób. Zainspirowany projektem Carbon, obsługuje automatyczne podświetlanie składni i pozwala ustawić niestandardowe tła i okłady dla osadzania kodu. Oto kilka demo warto sprawdzić.

Easy code embeds with SyntaxHighlighter Evolved WordPress plugin
Łatwe osadzanie kodu za pomocą SyntaxHighlighter Evolved.

Jeśli szukasz bardziej solidnej, wypróbowanej opcji, SyntaxHighlighter Evolved jest tą, której szukasz. Wspierany przez założycieli WordPress w Automattic, jest dostępny od ponad 10 lat i nadal jest silny.

Inną opcją jest puumieść swój kod w zewnętrznym repozytorium kodu, takim jak Pastebin, a następnie umieść go w swojej witrynie.

An example of GitHub Gist code snippet

To jest cały sens twojego kodu!Mam osadzone to samo poniżej za pomocą kodu osadzania przez GitHub Gist.

W ten sposób nie obciążasz swojej witryny WordPress niepotrzebnymi kosztami.

Osadzanie Dokumentów

Nie utrudniaj odwiedzającym Twojej witryny uzyskania potrzebnych informacji. Umieść dokumenty bezpośrednio na swojej stronie i uszczęśliwiaj użytkowników.

The Embed Any Document WordPress Plugin on WP.org repo
To naprawdę osadza prawie każdy dokument. Nawet plik AI.

Jedna z najlepszych “rzeczy” do osadzenia w swojej witrynie, osadzić dowolną wtyczkę dokumentu może z łatwością obsługiwać dowolne dokumenty i pliki PDF. Ponieważ do wyświetlania dokumentów używa Google Docs Viewer lub Microsoft Office Online, ty lub Twoi użytkownicy nie musicie instalować żadnych dodatkowych dodatków do przeglądarki, aby je wyświetlić.

Screen showing choices to embed your documents directly, or from your favorite cloud storage provider.
Umieść dokumenty bezpośrednio lub z ulubionego dostawcy usług przechowywania w chmurze.

Obsługuje osadzanie szerokiej gamy formatów dokumentów i obrazów: MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, PDF, Text (.txt), obrazy TIFF (tif, tiff), Adobe Illustrator (.ai), a nawet pliki SVG.

Jeśli chcesz osadzić arkusze kalkulacyjne Google (i pliki CSV / MySQL), polecam zapoznanie się z Inline Google Spreadsheet Viewer. Oprócz możliwości osadzania arkuszy, pomaga również tworzyć interaktywne wykresy i wykresy z danymi.

Podobnie osadzanie plików PDF jest świetną opcją, jeśli koncentrujesz się na osadzaniu plików PDF w swojej witrynie.

Zamieść kanał na Instagramie w swojej witrynie

… Facebook, Twitter, Reddit, lub…

Wykorzystaj moc mediów społecznościowych i zaangażuj odwiedzających, aby utrzymać ich w haczyku.

Jednym ze sposobów jest umieszczenie postów w mediach społecznościowych bezpośrednio w swojej witrynie. Jeśli potrafisz to zrobić stylowo, to jeszcze lepiej!

An example of an embed of Instagram images by Smash Balloon Social Media Feed WordPress Plugin
Osadzaj obrazy z Instagramu i natychmiast zdobądź sławę insta!

Smash Balloon social Photo Feed pozwala osadzać posty na Instagramie w witrynie WordPress, jako pojedynczy kanał lub łącząc wiele różnych.

An example of a FB feed embed made with Custom Facebook Feed WordPress plugin
Osadzanie kanałów WPMU DEV na stronie FB w witrynie WordPress.

Facebooka, nie ma nic lepszego niż niestandardowe kanały na Twitterze i niestandardowe wtyczki do kanałów na Facebooku od tego samego zespołu Smash Balloon.

Ale jeśli szukasz pojedynczego rozwiązania wtyczki mediów społecznościowych, które pomoże Ci osadzić posty ze wszystkich wymienionych powyżej platform (oraz kanałów Pinterest i YouTube), nakarm je społecznościowo to świetna opcja.

Embed Audio Incmuzyka, playlisty i podcasty

Życie byłoby płaskie bez muzyki, podobnie jak twoja witryna WordPress!

Pobierz grę audio na punkt za pomocą odpowiedniej wtyczki osadzania dźwięku.

W przypadku osadzania dźwięku można skorzystać z trzech opcji.

Pierwsze dwa to osadzanie poszczególnych utworów i / lub list odtwarzania. Próbowałem wielu wtyczek i osiedlił się na AudioIgniter, niesamowite Darmowe plugin od dobrych ludzi w CSSIgniter. Jest to przede wszystkim odtwarzacz muzyczny, który pozwala również tworzyć listy odtwarzania i osadzać je w witrynie.

2 audio embed styles that can be done with AudioIgniter, the best free audio embed plugin for WordPress
AudioIgniter pozwala osadzać utwory muzyczne i listy odtwarzania w stylu.

AudioIgniter działa przy użyciu domyślnej funkcji WordPress Media upload. Ponadto możesz go również użyć do strumieniowego przesyłania audycji radiowej.

Jeśli planujesz zarabiać na muzyce bezpośrednio ze swojej strony internetowej, możesz połączyć AudioIgniter z WooCommerce, aby sprzedawać swoje pojedyncze utwory lub albumy.

Trzecią opcją jest osadzanie podcastów utworzonych lub wyselekcjonowanych przez Ciebie.

Hellp, WP! Podcast cover image
Przywitaj się, WP!

Jeśli chcesz opublikować własne podcasty i osadzić je w swojej witrynie, Podcasting PowerPress i poważnie prosty podcasting to dwie świetne darmowe wtyczki do podcastingu.

Osadzanie Map

Nadaj swojej witrynie moralny kompas i spraw, aby działała poza skalą. Jak? Umieszczając w nim mapy.

A map embedded with WP Google Maps.
Osadzaj mapy z niestandardowymi znacznikami lokalizacji za pomocą WP Google Maps.

Najpopularniejszą wtyczką WordPress do osadzania map jest WP Google Maps. Pozwala osadzić mapę Google z dowolną liczbą znaczników. W razie potrzeby można go również użyć do nałożenia lokalizatora sklepu i różnych warstw trasy (tranzyt, ruch drogowy, rower itp.).

Inną świetną alternatywą jest widget Maps dla Map Google. To przez ten sam zespół za wtyczką WP Reset.

Embed highly customized maps with Ultimate Maps.
Osadzaj wysoce spersonalizowane mapy za pomocą Ultimate Maps.

Jednak dzięki niedawnym aktualizacjom polityki cenowej dla Map Google integracja go z witrynami o dużym natężeniu ruchu jest dość droga. W takim przypadku wybór alternatywnego rozwiązania mapy jest znacznie lepszy. Ultimate Maps by Supsystic plugin pomaga Ci to zrobić.

Umożliwia dodawanie nieograniczonej liczby znaczników do osadzonych map, z linkami, opisem, zdjęciami, filmami itp. Ultimate Maps współpracuje z mapami Bing, OpenStreetMap (OSM), mapami ulotek, Mapbox i Thunderforest.

Osadzanie Kalendarzy Wydarzeń

Kalendarze są najlepsze. Mogą trwać dni, tygodnie, miesiące, a czasem nawet lata.

The base calendar template of The Events Calendar.
Podstawowy szablon kalendarza wydarzeń.

Gutenberg jest wyposażony w podstawowy Kalendarium blok, ale brakuje mi go. Moje imprezy i cawtyczka lendar to trafnie nazwany Kalendarz wydarzeń. Jest łatwy w użyciu, w pełni konfigurowalny i rozszerzalny dzięki wielu darmowym dodatkom.

Jeśli chcesz osadzić system rezerwacji i rezerwacji oparty na kalendarzu, warto sprawdzić wtyczkę kalendarza rezerwacji.

Chcesz osadzić zewnętrzny kalendarz? Sprawdź kalendarz ICS. Pozwala na osadzenie dowolnego kanału subskrypcji iCalendar (.ics) jako siatka kalendarza.

Osadzanie Plików Do Pobrania

Nie podawaj użytkownikom żadnych problemów z załącznikami. Ułatw im pobieranie plików, osadzając je bezpośrednio w Twojej witrynie. Podziękują ci za to.

Jeśli chcesz osadzić tylko jeden lub dwa pliki, domyślny blok plików Gutenberga jest wystarczająco przyzwoity. Może jednak łączyć się tylko z plikami w bibliotece multimediów.

Jeśli chcesz lepiej osadzić pliki do pobrania, wybierz lepsze pobieranie plików. Umożliwia wyświetlanie pobranych plików jako łącza lub stylizowanego bloku. Możesz także wprowadzić proste korekty stylizacji, aby dostosować wygląd osadzenia. Ponadto do osadzonych bloków można dołączyć obraz funkcji.

Screenshot of 2 styles possible with Better File Download WP Plugin
Lepsze osadzanie pobierania plików.

Aby uzyskać bardziej zaawansowaną opcję, możesz wypróbować program Download Monitor. Umożliwia przesyłanie wielu wersji tego samego pliku i zarządzanie nimi. Użytkownicy mogą wybrać wersję pliku, którą chcą pobrać. A także rejestruje wszystkie pliki do pobrania.

Jeśli chcesz przechwycić dane użytkownika (takie jak jego imię i adres e-mail), zanim będzie mógł pobrać plik, możesz połączyć Monitor pobierania z wtyczką e-mail Before Download.

Osadzanie Wielu Plików

Aby osadzić wiele plików jako stylizowaną, sortowalną listę, przejdź do wtyczki File Away. Może wyświetlać pliki nie tylko z biblioteki multimediów, ale ze wszystkich katalogów serwera.

File Away Plugin
Pobierz wszystkie linie pobierania w “jednym pliku”.

Osadzanie Suwaków

Wsuń się do serc odwiedzających za pomocą doskonałych suwaków osadzonych w postach i stronach Twojej witryny.

Smart Slider 3's easy-to-use intuitive interface is shown in this image
Smart Slider 3 posiada łatwy w obsłudze intuicyjny interfejs. To edytor suwaków na żywo.

Istnieje wiele dobrych wtyczek suwaka dostępnych dla WordPressa i wypróbowałem je wszystkie. Najlepszy z partii jest Smart Slider 3. Wszystkie suwaki, które tworzy, są w pełni responsywne, zoptymalizowane pod kątem SEO i działają z dowolnym motywem WordPress.

Slide Anything’s awesome features help you create responsive, touch-enabled sliders with custom content and multiple layouts
Niesamowite funkcje Slide Anything pomagają stworzyć prawie każdy suwak.

Jeśli szukasz suwaka do wstawiania dowolnego rodzaju treści (tekst, HTML, obrazy, filmy, skróty), zdecydowanie powinieneś sprawdzić slajd cokolwiek. Pozwala tworzyć dotykowe, responsywne karuzele.

Osadzanie quizów i formularzy

Formy są NAJNIŻSZYM dowcipem żartów, a przynajmniej tak mówi przysłowie. Dlatego warto umieścić je w swojej witrynie.

og / wp-content / uploads/2011/12/Forminator-Pro-Plugin.jpg”alt=” Forminator Pro plugin landing page screeshot”width=” 600″height=” 251 ” />Forminator Pro jest również wyposażony w nasze niesamowite wsparcie 24/7 na żywo.

Powoli kończy się era nudnych form. Dlatego stworzyliśmy forminator, intuicyjny kreator formularzy, który pomaga tworzyć interaktywne formularze, ankiety, quizy i wiele innych. A najlepsze jest to, że jest za darmo!

Niezależnie od tego, czy jest to prosty formularz kontaktowy, czy złożony formularz zamówienia z płatnościami, Forminator może obsłużyć je wszystkie z łatwością.

Kolejną ewolucją form są interaktywne quizy. Wszyscy są wściekli w dzisiejszych czasach. Interaktywne formularze pomagają lepiej angażować odbiorców, zbierać wykwalifikowanych potencjalnych klientów i zwiększać sprzedaż. Forminator umożliwia stworzenie quizu w ciągu kilku minut.

The WPMU DEVman Quiz Screenshot
Daj swoim użytkownikom quiz, któremu nie mogą się oprzeć. 

Dowiedz się, jak stworzyć quiz WordPress z Forminator.

Osadzanie filmów z YouTube … lub dowolnych filmów

Osadzanie filmów w WordPress jest łatwe, zwłaszcza jeśli pochodzi z jednej z popularnych platform udostępniania wideo.

Z mojego doświadczenia wynika, że domyślny odtwarzacz wideo w WordPress nie jest taki świetny. Wolę minimalny i lekki interfejs, jak ten przez wtyczkę odtwarzacza wideo HTML5.

Embed videos beautifully with HTML5 Video Player
Pięknie osadzaj filmy za pomocą odtwarzacza wideo HTML5.

Świetną alternatywą jest zaawansowana, responsywna wtyczka do osadzania wideo. Twierdzą, że są jedyną wtyczką do osadzania wideo, której potrzebujesz do WordPress.

Chociaż możesz osadzić filmy z YouTube, kopiując i wklejając adres URL, co zrobić, jeśli chcesz osadzić wiele filmów naraz? Powiedz jako galerię filmów

Wtyczka Galeria Wideo YotuWP jest odpowiedzią. Pozwala pobrać kilka filmów z list odtwarzania YouTube, kanałów, użytkowników lub identyfikatorów. Następnie możesz wyświetlić te filmy jako listę, siatkę lub kombinację obu.

YotuWP WordPress plugin to embed video galleries

Vimeography jest podobną wtyczką do wyświetlania galerii filmów Vimeo. Jeśli nie znasz Vimeo, jest to platforma do udostępniania wideo, która jest popularna wśród twórców.

Vimeography WordPress plugin adds beautiful video galleries from video videos
Galerie wideo Vimeography są wspaniałe.

Chcesz, aby osadzone filmy otwierały się w wyskakującym oknie? Wtyczka Popup wideo idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb.

I wreszcie, powiązana wtyczka Youtube Videos może dodawać odpowiednie filmy z YouTube do Twoich postów. Łączy się z API YouTube, aby osadzić odpowiednie filmy w swoich postach.

Osadzanie Interaktywnych Obrazów

Zaangażowanie użytkowników jest jednym z największych czynników decydujących o sukcesie witryny. Interaktywne obrazy ułatwiają odwiedzającym szybkie i łatwe uzyskanie tego, czego chcą. Możesz zwiększyć zaangażowanie użytkowników, osadzając interaktywne obrazy.

Image Hotspot WordPress plugin by DevVN
Idealny do osadzaniading maps ze wskaźnikami i wyjaśnieniem złożonych produktów.

Użyj wtyczki Image Hotspot firmy DevVN, aby osadzić interaktywne obrazy w hotspotach. Dzięki niemu możesz dodawać klikalne hotspoty w obrazach z niestandardowymi ikonami i tłami. Kliknięcie hotspotu otworzy podpowiedź z jej opisem.

Jeśli masz bardzo duże obrazy (pomyśl o dziesiątkach lub setkach megapikseli), musisz dać odwiedzającym możliwość przesuwania i powiększania obrazów. Format obrazu Zoomify (ZIF) służy specjalnie do powiększania obrazów.

Zoomify embed for WP plugin lets you zoom into images
Pozwól swoim użytkownikom zobaczyć większy obraz, dosłownie!

Wtyczka Zoomify embed for WP pomaga osadzać obrazy w formacie ZIF. Jest to idealne rozwiązanie umożliwiające interaktywne przesuwanie i powiększanie super dużych obrazów.

Osadzaj wszystko w WordPress

Osadzenie umożliwia łatwe udostępnianie i ponowne wykorzystywanie treści z innych witryn. WordPress i jego wtyczki ułatwiają to.

Jest o wiele więcej ciekawych rzeczy do wstawienia w swojej witrynie WordPress. Możesz osadzać Recenzje użytkowników, cytaty, alerty i powiadomienia, obrazy 360 stopni, a nawet posty z własnej witryny.

A jeśli szukasz czegoś więcej, embed.ly, a H5P zajmie się prawie wszystkim.

Nigdy nie było lepszego czasu na osadzenie w WordPress. Zacznij już dziś!

Tagi: