Najwolniejsze wtyczki WordPress (i alternatywy, aby spróbować zamiast)

Wszyscy wiemy, że wydajność i szybkość są kluczową częścią tego, jak użytkownicy postrzegają swoje wrażenia na stronie internetowej. Dlatego używamy zoptymalizowanych planów hostingowych, instalujemy CDN i wykorzystujemy wtyczki buforujące, aby witryny WordPress działały szybko i płynnie.

Jednak dla niektórych klientów płacenie za VPS lub zarządzany hosting WordPress po prostu nie będzie możliwe. A niektórzy mogą odepchnąć się od czegoś takiego jak CDN, ponieważ większość ich działalności koncentruje się na małym obszarze lokalnym.

Jednak, gdy liczba ruchu i wynikowe żądania HTTPS wzrosną, musisz zrobić coś aby zmniejszyć obciążenie swoich współdzielonych lub chmurowych serwerów hostingowych, aby utrzymać wysoką wydajność.

Sugerowałbym zawężenie ich najwolniejszych wtyczek WordPress, aby sprawdzić, czy możesz odciążyć część ciężaru i ciśnienia w nich. Porozmawiajmy o tym, jak całkowicie pozbyć się tych powolnych wtyczek WordPress lub znaleźć lżejsze i bardziej wydajne alternatywy, aby je zastąpić.

Najwolniejsze Wtyczki WordPress, Które Powinieneś Przemyśleć, Używając

Wiesz już, że posiadanie zbyt wielu wtyczek w witrynie WordPress może być szkodliwe dla wydajności. Co jednak, jeśli jesteś pewien, że masz rozsądną ilość wtyczek do tego, co musisz osiągnąć, ale wydajność nadal pozostaje w tyle?

Cóż, to prawdopodobnie masz jedną z najwolniejszych wtyczek WordPress na swoich rękach. Oczywiście istnieje wiele powodów, dla których Wtyczka WordPress sprawi, że Twoja witryna będzie działać powoli. Na przykład, może być źle zakodowany, może zostać zhakowany lub może być nieaktualny… wtyczki muszą być zadbane przez ich programistów i dobrze zarządzane przez ich użytkowników. Czasami jednak nawet najwyższej jakości wtyczka może mieć szkodliwy wpływ na wydajność witryny.

Są to najczęstsze powody, dla których wysokiej jakości Wtyczka WordPress sprawiłaby, że witryna byłaby znacznie wolniejsza:

 • Wtyczka wywołuje pliki i ładuje skrypty dla stron, gdzie nie jest potrzebna, tworząc niepotrzebne żądania serwera, gdy nie powinno ich być.
 • Wtyczka współpracuje z zewnętrznym API w celu pobierania treści (takich jak kanał społecznościowy). Odwiedzający nie tylko czekają na załadowanie danych przechowywanych na serwerze, ale muszą poczekać, aż API przetworzy żądanie od kogoś innego.
 • Wtyczka śledzi niepotrzebne lub nadmierne ilości danych ze strony internetowej i rejestruje je w bazie danych. Przy każdym wywołaniu bazy danych serwer musi wykonać nowe żądanie MySQL.
 • Wtyczka przeprowadza wyszukiwania w tabeli MySQL (co jest ogólnie złą praktyką), a z kolei podkreśla system, gdy jednocześnie próbuje wykonać bardziej istotne operacje.

Poniżej wyjaśnię, co możesz zrobić, aby zidentyfikować wtyczki WordPress winne tych naruszeń. Na razie jednak spójrzmy na najpopularniejsze wtyczki, dla których możesz znaleźć alternatywy, jeśli serwery Twoich klientów nie są przystosowane do ich obsługi:

Przejrzyjmy te…

1. Formularz Kontaktowy 7

Contact Form 7
Wtyczka formularz kontaktowy 7.

Każda strona internetowa potrzebuje formularza kontaktowego, za pomocą którego można zbierać leady. Z ponad 5 milionami pobrań i liczenia, formularz kontaktowy 7 jest zdecydowanie najpopularniejszą wtyczką, aby uzyskać throbota skończona.

Chodzi o to, że ta wtyczka jest naprawdę dobrze wykonana, a programista wydaje się dbać o jej wsparcie. Jest to jednak niezwykle ciężka WordPress wtyczka. Chociaż może to nie być problemem, jeśli miałoby to wpływać tylko na strony, na których istnieje formularz kontaktowy, tak nie jest. Formularz kontaktowy 7 wstrzykuje swoje skrypty na każdej stronie witryny.

Alternatywa: Jeśli chcesz mieć porównywalną (i darmową) wtyczkę do formularzy kontaktowych, która nie wpływa na wydajność serwera, spójrz na Ninja Forms. Dla członków WPMU DEV Forminator jest doskonałą opcją premium.

2. Jetpack

Slowest WordPress Plugins - Jetpack Plugin
Wtyczka jetpack all-in-one od WordPress.

Moim zdaniem Jetpack to dobra wtyczka all-in-one dla zupełnie nowych blogów. Zawiera analitykę, marketing w mediach społecznościowych, optymalizację obrazu, środki bezpieczeństwa, funkcje SEO i wiele innych–to solidny zestaw narzędzi dla witryny startowej o niskim poziomie ruchu.

Jak można sobie jednak wyobrazić, posiadanie wszystkich tych funkcji i modułów w jednej wtyczce może pochłonąć wiele zasobów–zwłaszcza jeśli nie korzystasz ze wszystkiego, co w niej zawarte (co, szczerze mówiąc, prawdopodobnie nie zrobisz). Wraz z rozwojem witryny WordPress Twojego klienta, istnieją bardziej wydajne sposoby obsługi każdego z krytycznych zadań, które adresuje Jetpack.

Sugerowałbym również znalezienie alternatyw dla każdej wtyczki, która wymaga aktywacji Jetpack, aby działać, jak wtyczka VaultPress. Może to być samo w sobie dobre rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, ale fakt, że wymaga zainstalowania nadętej wtyczki, takiej jak Jetpack, aby działała, sprawia, że należy jej unikać.

Alternatywa: Jeśli chodzi o to, jak zastąpić Jetpack, cóż, jest to kwestia osobistego wyboru, ponieważ prawdopodobnie nie potrzebujesz go do każdej funkcji. Proponuję zacząć od WPMU DEV plugin roster pierwszy. Znajdziesz jednorazowe rozwiązania, które zastąpią główne funkcje Jetpack: bezpieczeństwo, optymalizacja wydajności, SEO i wiele innych.

3. Galeria NextGen

Slowest WordPress Plugins - NextGen Gallery Plugin
Wtyczka galerii NextGen.

Chociaż NextGen Gallery jest popularną Wtyczką w repozytorium WordPress, użytkownicy mają wiele skarg na to, jak bardzo skomplikowana jest wtyczka. Kiedy minusy (tj. czas ładowania obrazu spowalnia) przewyższają plusy (tj. obrazy są pięknie wyświetlane), pokonuje cel w użyciu wtyczki takiej jak ta w pierwszej kolejności.

Podczas gdy NextGen niewątpliwie sprawi, że Twoje galerie zdjęć będą wyglądać wspaniale, oferuje zbyt wiele dostosowań i opcji i, szczerze mówiąc, nie radzi sobie z nimi dobrze pod względem zużycia zasobów serwera.

Alternatywa: Jeśli chcesz wyświetlić swoje zdjęcia w galerii lub karuzeli, zrób zdjęcie Envira Gallery Lite. Ta wtyczka jest zoptymalizowana, aby utrzymać wysoką wydajność serwera, nawet gdy dodajesz więcej obrazów i dostosowań do swojej galerii.

4. Any Related Posts Plugin

Slowest WordPress Plugins - YARPP Plugin
Wtyczka Yet Another Related Posts.

Gdy pokręciłem się, aby zobaczyć, co najlepsze firmy hostingowe mają do powiedzenia na temat najwolniejszego WordPressa wtyczki, był jeden konkretny Typ plugin i nadal zobaczyć odwołuje: powiązane posty wtyczki. I nie tylko te wtyczki były stale odwoływane, ale wiele z nich było wprost zakazanych przez te hosty internetowe. W szczególności najbardziej wołano jeszcze inne powiązane posty.

Problem z tego typu wtyczkami polega na tym, że często wywołują bazę danych twojej witryny. Aby określić, które powiązane posty mają być wyświetlane, najpierw muszą zindeksować wszystkie posty w Twojej witrynie. Następnie sortują je, próbując określić, o czym jest treść. A potem muszą wyświetlić te powiązane posty. To wszystko to intensywne wyszukiwanie, indeksowanie i sortowanie MySQL, które naprawdę odbija się na witrynach WordPress.

Alternatywa: WPEngine przedstawił kilka sugestii dotyczących powiązanych narzędzi postowych, które przetwarzają dane na własnych serwerach, aby utrzymać wysoką wydajność na twoim serwerze. Oczywiście oznacza to płacenie za rozwiązanie premium, ale myślę, że istnieją rozsądne rozwiązania, takie jak kontekstowe i powiązane posty dla WordPress, które są mądrą inwestycją dla stron internetowych z ciężkim komponentem blogowania.

5. Bezpieczeństwo Wordfence

Slowest WordPress Plugins - Wordfence Security Plugin
Wtyczka bezpieczeństwa Wordfence.

Ogólnie rzecz biorąc, Wordfence Security to fantastyczna wtyczka bezpieczeństwa dla WordPress. Wykonuje świetną robotę, obejmując wszystko, czego potrzebujesz, jeśli chodzi o monitorowanie zagrożeń i wyrzucanie ich, zanim będą mieli szansę wyrządzić jakiekolwiek szkody w Twojej witrynie. Jest wyposażony w zaporę ogniową, ochronę przed brutalną siłą i skanowanie złośliwego oprogramowania.

Jest jednak jedna funkcja, o której wiadomo, że powoduje problemy z czasem ładowania w WordPress i jest to raport o ruchu na żywo. Jest to domyślne ustawienie, które po pozostawieniu w stanie nienaruszonym może znacznie spowolnić czas reakcji serwera, ponieważ zawsze działa w celu monitorowania jakości ruchu odwiedzającego Twoją witrynę.

Alternatywa: Mam dwie propozycje. Pierwszym jest to, że jeśli twój Klient nie jest ustawiony na używanie Wordfence, po prostu wyłącz funkcję live traffic. Znajdziesz go w ustawieniach opcji podstawowych. Jeśli jednak twój Klient jest otwarty na wypróbowanie czegoś nowego i chce, aby coś mniej powodowało problemy, porozmawiaj z nim o przejściu na Defender.

Jak znaleźć najwolniejsze wtyczki w swojej witrynie WordPress

Oczywiście Powyższa lista zawiera tylko najpopularniejsze Wtyczki WordPress, które są znane z powodowania problemów z wydajnością witryny. A co z resztą? Kiedy tworzysz strony internetowe dla klientów o bardziej niszowych specjalnościach i potrzebach, możesz napotkać mniej popularne, a jednocześnie pozornie wysokiej jakości wtyczki. Jak określić, czy są one źródłem spowolnienia w Twojej witrynie WordPress?

Kilka lat temu zasugerowałbym Ci użycie
Wtyczka P3 (Plugin Performance Profiler). Jednak wtyczka od tego czasu zaczęła wykazywać poważne problemy po zainstalowaniu w WordPress i wydaje się, że nie jest już obsługiwana przez programistę. Zróbmy to po staremu.

Proces ten jest prawie identyczny z tym, co zrobiliśmy, aby zidentyfikować konflikty wtyczek WordPress. Jedyną różnicą jest to, że nie szukamy wtyczek, które psują twoją witrynę, chcemy tylko zobaczyć, które z nich spowalniają wydajność.

Podsumowując, oto, co musisz zrobić:

Po pierwsze, Utwórz kopię zapasową witryny za pomocą WordPress backup plugin.

Następnie wyłącz wszystkie wtyczki.

Deactivate Plugins
Możesz łatwo masowo dezaktywować swoje wtyczki w WordPress.

Wskocz na swoją witrynę WordPress i sprawdź, czy problemy z wydajnością zostały naprawione. Jeśli tak, to wiesz, że problemem jest wtyczka.

Teraz będziesz musiał przetestować swoje wtyczki jeden po drugim. Jeśli masz którąś z wtyczek z powyższej listy, zacznij od nich. Jeśli nie, to zacznij od początku.

 1. Aktywuj pierwszą wtyczkę.
 2. Wróć do swojej witryny i przejdź do kilku stron.
 3. Czy wszystko nadal ładuje się tak szybko, jak to miało miejsce bez żadnych wtyczek? Jeśli tak, to nie ten.
 4. Wróć do listy wtyczek i wyłącz wtyczkę, którą właśnie przetestowałeś.
 5. Aktywuj następną wtyczkę na liście.
 6. Powtórz te kroki, dopóki nie napotkasz tego, który powoduje problemy w witrynie.

Sugerowałbym również użycie narzędzi do skanowania stron internetowych, takich jak test wydajności Hummingbird, Pagespeed lub Lighthouse (w przeglądarce Chrome). Po uruchomieniu skanowania otrzymasz listę problemów z wydajnością, która dokładnie powie, które Skrypty, pliki i inne zadania powodują, że witryna działa wolniej niż musi. Jeśli możesz powiązać te obszary problemowe z jedną z wtyczek, będziesz wiedział, która z nich jest winna.

Wrapping Up

Jeśli Twoja witryna jest nękana przez powolne ładowanie i zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, aby zoptymalizować swoją witrynę pod kątem szybkości, istnieje duża szansa, że problem dotyczy jednej z Twoich wtyczek.

Po zidentyfikowaniu problemu dziecka na liście wtyczek, co robisz? Masz kilka opcji.:

 • Przejrzyj domyślne ustawienia wtyczki. Czy jest coś, co można wyłączyć, aby zmniejszyć obciążenie serwera?
 • Ogranicz liczbę niepotrzebnych wtyczek zainstalowanych, aby stworzyć mniejszą konkurencję dla zasobów.
 • Usuń wtyczkę całkowicie, jeśli nie potrzebujesz tej funkcji lub funkcjonalności.
 • Usuń wtyczkę i użyj jednej z bardziej lekkich i przyjaznych dla serwera alternatyw wymienionych powyżej.
 • Dowiedz się, jak kodować funkcjonalność w WordPress i zaoszczędzić sobie kłopotów z problematyczną wtyczką.

Nota wydawcy: Ten post został zaktualizowany pod kątem dokładności i trafności. [Pierwotnie Opublikowany: Maj 2018 / Zmieniony: Luty 2022]

Tagi: