12 wtyczek do wyszukiwania WordPress, które poprawią wyszukiwanie w Twojej witrynie

Czy szukasz najlepszej wtyczki wyszukiwania WordPress, aby poprawić wyszukiwanie w witrynie?

Wszyscy wiemy, że domyślna funkcja wyszukiwania WordPress jest dość ograniczona. Istnieje jednak kilka wtyczek wyszukiwania WordPress, które mogą pomóc w poprawie domyślnego doświadczenia wyszukiwania.

W tym artykule podkreślimy najlepsze wtyczki wyszukiwania WordPress, aby poprawić wyszukiwanie w witrynie.

Comparing the best WordPress search plugins

Dlaczego warto używać wtyczki wyszukiwania WordPress?

WordPress jest wyposażony we wbudowaną funkcję wyszukiwania, która jest dość ograniczona i niezbyt dobra w wyszukiwaniu odpowiednich treści.

Jeśli tworzysz nową witrynę WordPress lub blog, wtedy możesz nie potrzebować lepszej funkcji wyszukiwania od razu.

Jednak, jak dodać więcej treści, chcesz pomóc użytkownikom łatwo znaleźć artykuły lub produkty. Wiele osób polega głównie na najlepszych praktykach SEO, mając nadzieję, że użytkownicy znajdą rzeczy za pośrednictwem wyszukiwarek.

WPBeginner site search

Dodanie wyszukiwania strony pomaga użytkownikom, którzy już są na Twojej stronie. Na przykład mogą oni szukać starszego artykułu, którego nie dodali do zakładek, lub konkretnego produktu w Twoim sklepie WooCommerce.

Wyszukiwanie w witrynie pomaga użytkownikom pozostać na Twojej stronie, zwiększa zaangażowanie, a ostatecznie prowadzi do zwiększenia konwersji i sprzedaży.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka wtyczek wyszukiwania WordPress, które mogą pomóc Ci to zrobić. Niektóre z tych wtyczek są zbudowane do konkretnych celów, takich jak wyszukiwanie produktów WooCommerce, a niektóre poprawiają doświadczenie wyszukiwania w całej witrynie.

To powiedziawszy, spójrzmy na niektóre z najlepszych wtyczek wyszukiwania WordPress, które możesz wypróbować.

1. SearchWP

SearchWP

SearchWP jest jedną z najlepszych niestandardowych wtyczek wyszukiwania dla WordPress. Jest bardzo łatwy w użyciu, a wyniki wyszukiwania są stosunkowo bardziej dokładne.

Umożliwia wyszukiwanie słowa kluczowego w tytule postu / strony, treści, slug, kategoriach, tagach, taksonomiach, fragmentach, a nawet komentarzach. Możesz kontrolować algorytm, przypisując wagę do każdego typu zawartości od 1 do 10, gdzie 10 jest najwyższa.

Po aktywacji wtyczka automatycznie indeksuje twoją zawartość i zastępuje domyślną funkcję wyszukiwania w WordPress. Zobacz nasz artykuł o tym, jak poprawić wyszukiwanie WordPress za pomocą SearchWP, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje.

Ceny: Począwszy od 99 USD za rok.

2. ElasticPress

ElasticPress

ElasticPress to hostowana usługa wyszukiwania WordPress zbudowana na ElasticSearch.

Zamiast działać na swojej stronie WordPress, uruchamia zapytania wyszukiwania w chmurze i pokazuje wyniki z prędkością błyskawicy. Jest niezwykle łatwy w użyciu i integracji na dowolnej stronie WordPress i działa ze wszystkimi najlepszymi dostawcami hostingu WordPress.

Ma wbudowane wyszukiwanie Ajax, które pokazuje natychmiastowe wyniki, gdy użytkownicy zaczynają pisać. Działa również dobrze z WooCommerce i pokazuje użytkownikom produkty, których szukają znacznie szybciej.

Jest to usługa hostowana i o wiele droższa niż inne rozwiązania wyszukiwania na tej liście.

Cena: 79 dolarów za miesiąc

3. Ivory Search

Ivory Search

Ivory Search to kolejna doskonała wtyczka do wyszukiwania WordPress, która zastąpi domyślne wyszukiwanie WordPress.

Pozwala na tworzenie wielu niestandardowych formularzy wyszukiwania. Każda forma może mieć własne niestandardowe ustawienia wyszukiwania, co pozwala na tworzenie dynamicznych formularzy dla różnych obszarów Twojej witryny.

Działa z popularnymi wielojęzycznymi wtyczkami WordPress i WooCommerce. Aby poprawić wyniki wyszukiwania, Ivory Search zagląda do typów postów, metadanych obrazów, pól niestandardowych i innych.

Możesz także użyć Ajax, aby pokazać wyniki wyszukiwania na żywo bez przeładowywania strony. Jest dostarczany z shortcodes i widgetem wyszukiwania, dzięki czemu możesz łatwo wyświetlać formularze wyszukiwania w dowolnym miejscu na swojej stronie.

Ceny: Wtyczka bazowa jest darmowa. Wersja Premium zaczyna się od 19,99 dolarów za rok.

4. WP Google Search

WP Google Search

WP Google Search pozwala łatwo zastąpić domyślną funkcję wyszukiwania WordPress z Google Custom Search.

Jest to naprawdę proste w użyciu, musisz utworzyć Google Custom Search dla swojej witryny. Po tym, możesz skopiować identyfikator wyszukiwarki i wkleić go w ustawieniach wtyczki.

Wtyczka jest również dostarczana z widżetem, który pozwala wyświetlać Google Custom Search na pasku bocznym WordPress. Możesz także użyć shortcode, aby wyświetlić formularz wyszukiwania.

Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak dodać niestandardowe wyszukiwanie Google w WordPress.

Ceny: Darmowy

5. SearchWP Ajax Live

SearchWP Ajax Live

SearchWPAjax Live to wtyczka addon dla SearchWP, ale działałaby z każdym formularzem wyszukiwania WordPress, który używa wbudowanych znaczników szablonu WordPress do wyświetlania formularza wyszukiwania.

Ulepsza istniejące wyszukiwanie WordPress z wynikami wyszukiwania na żywo Ajax, gdy tylko użytkownik zacznie wpisywać. Oferuje to lepsze wrażenia użytkownika i nie wymaga przeładowania strony.

Wtyczka oferuje również elastyczną opcję dostosowywania dla zaawansowanych użytkowników. Pozwalając im na cutomize szablonu wyników i integrację funkcjonalności Ajax w dowolnym formularzu wyszukiwania.

Ceny: Free

6. YITH WooCommerce Ajax Search

YITH WooCommerce Ajax Search

YITH WooCommerce Ajax Search to świetna wtyczka do wyszukiwania produktów WooCommerce, która pomaga klientom szybko znaleźć produkty w Twoim sklepie. Pozwala pozwolić klientom wyszukiwać SKU, wyszukiwać w określonych kategoriach produktów i filtrować wyniki bez przeładowywania strony.

YITH WooCommerce Ajax Search jest wysoce konfigurowalny. Możesz pokazać miniatury, odznaki, ceny i promocje w wynikach wyszukiwania na żywo. Możesz także dodać pasek wyszukiwania do różnych kategorii produktów lub stron sklepu.

Wtyczka działa ze sklepami WooCommerce w dowolnym języku i jest w pełni kompatybilna ze sklepami wielojęzycznymi.

Ceny: Począwszy od 69,99 USD za rok.

7. Ajax Search for WooCommerce

Ajax Search for WooCommerce

Ajax Search for WooCommerce to kolejna doskonała wtyczka wyszukiwania WooCommerce. Pozwala na natychmiastowe pobieranie wyników wyszukiwania za pomocą Ajax bez przeładowywania strony.

Pochodzi z potężnym wyszukiwaniem SKU produktu, filtrami kategorii i tagów oraz łatwą implementacją w menu nawigacyjnym, pasku bocznym lub shortcode.

Możesz łatwo dodać wyszukiwanie produktów do dowolnej kategorii produktów lub strony sklepu. Wtyczka działa również na sklepach wielojęzycznych po wyjęciu z pudełka.

Ceny: Wtyczka bazowa jest bezpłatna. Wersja Premium zaczynająca się od 49 $ rocznie z dodatkowymi funkcjami.

8. WOOF Filtr produktów dla WooCommerce

WOOF Products Filter for WooCommerce

WOOF Products Filter for WooCommerce to bardzo przydatny towarzysz wyszukiwania dla sklepów WooCommerce. Pozwala Twoim klientom filtrować produkty za pomocą wielu opcji, w tym kategorii, kolorów, rozmiarów i innych.

Możesz użyć shortcode w widżecie paska bocznego, aby wyświetlić opcje wyszukiwania i filtrowania. Możesz także wybrać opcję korzystania z Ajax do sortowania produktów bez opuszczania strony.

Jest łatwy do skonfigurowania dla początkujących i oferuje mnóstwo opcji dostosowywania dla programistów, którzy mogą chcieć wdrożyć go do niestandardowych szablonów produktów.

Ceny: Darmowy

9. Relevanssi

Relevanssi

Relevanssi to kolejna popularna wtyczka do wyszukiwania WordPress, która poprawia wyszukiwanie WordPress poprzez pobieranie bardziej trafnych wyników.

Może wyszukiwać treści PDF, wyjścia shortcode, pola niestandardowe, profile użytkowników, kategorie i tagi, produkty WooCommerce i inne.

Jedną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, są problemy z kompatybilnością. Ralevanssi ma problemy z kompatybilnością z popularnymi wtyczkami do budowania stron, BuddyPress, Galerią NextGen i kilkoma innymi.

Ceny: Base plugin jest darmowy. Możesz uaktualnić do wersji premium za 99 dolarów rocznie.

10. WP Extended Search

WP Extended Search

WP Ext ended Search to lekka i prosta wtyczka do wyszukiwania WordPress, która pozwala łatwo rozszerzyć funkcjonalność domyślnego wyszukiwania WordPress.

Możesz po prostu przejść do ustawień wtyczki i wybrać opcje, które chcesz uwzględnić w wyszukiwaniu. Możesz wyszukiwać w nazwie autora, taksonomiach, typach postów, danych meta i innych.

Nie musisz dodawać żadnego shortcode ani widgetu. Wtyczka rozszerza domyślne wyszukiwanie WordPress, więc jeśli już go używasz, to jesteś dobry, aby przejść.

Ceny: Darmowy

11. Lepsze wyszukiwanie

Better Search

Better Search to kolejny świetny sposób na zastąpienie domyślnego wyszukiwania WordPress z nieco lepszą wyszukiwarką.

Pozwala przeszukiwać wszystkie typy postów i znajdować bardziej trafne wyniki. Możesz także przypisać wagę do elementów i poprawić jakość wyników wyszukiwania.

Automatycznie zastępuje domyślną wyszukiwarkę WordPress. Jeśli Twój motyw nie dodaje jeszcze formularza wyszukiwania, możesz użyć domyślnego widgetu wyszukiwania, aby dodać funkcję wyszukiwania do swojej witryny.

Ceny: Darmowy

12. Wykluczenie wyszukiwania

Search Exclude

Search Exclude pozwala po prostu wykluczyć elementy, których nie chcesz wyświetlać w wyszukiwaniu WordPress.

Dodaje proste pole wyboru dla postów, stron i produktów WooCommerce, które możesz sprawdzić, jeśli chcesz wykluczyć je z wyników wyszukiwania. Możesz także przejść do strony ustawień wtyczki, aby zobaczyć wszystkie elementy, które wykluczyłeś z wyszukiwania.

Ceny: Darmowy

Która wtyczka do wyszukiwania WordPress jest najlepsza?

SearchWP to najlepsza wtyczka wyszukiwania WordPress dla większości stron internetowych.

Oferuje ładny zakres funkcji, jakość wyników wyszukiwania jest świetna i jest przystępna dla małych firm. Ma dodatek WooCommerce i darmowy dodatek do wyszukiwania na żywo, oba sprawiają, że wyszukiwanie produktów WooCommerce jest niezwykle potężne.

Jeśli jednak szukasz darmowego i bardziej potężnego wyszukiwania, a następnie WP Google Search pozwala dodać Google Search do swojej witryny WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą wtyczkę wyszukiwania WordPress dla Twojej witryny. Możesz także zobaczyć naszą listę must have wtyczek WordPress dla małych firm, a najlepsze wtyczki WooCommerce dla wszystkich sklepów internetowych.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Można również znaleźć nas na Twitterze i Facebooku.