14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

Często jesteśmy pytani o to, jakie są najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, które polecamy.

To dlatego, że wyszukiwarki są głównym źródłem ruchu dla większości stron internetowych w Internecie. Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek może pomóc Ci uplasować się wyżej w wynikach wyszukiwania i znacznie rozwinąć swoją działalność.

W tym artykule podzielimy się najlepszymi wtyczkami WordPress SEO i narzędziami, których powinieneś użyć. Niektóre z tych narzędzi oferują podobne funkcjonalności, więc podkreślimy również, które z nich są najlepsze dla konkretnych przypadków użycia.

Best WordPress SEO plugins and tools

Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO

Czytając porady SEO lub wyszukując “najlepsze darmowe wtyczki WordPress SEO”, natkniesz się na artykuły, które zawierają kilkadziesiąt narzędzi.

Może to być dość przytłaczające dla początkujących i nietechnicznych użytkowników.

Prawda jest taka, że nie potrzebujesz dziesiątek najlepszych narzędzi SEO, aby uzyskać wyższe pozycje w wyszukiwarkach.

Podczas gdy większość wpisów na blogach (w tym nasz) będzie wymieniać najpopularniejsze wtyczki SEO, niezwykle ważne jest, abyś zrozumiał zastosowanie każdego z nich.

Na przykład, nigdy nie chcesz używać więcej niż jednej wtyczki WordPress SEO na swojej stronie internetowej. Wymienimy All in One SEO, Yoast SEO, SEOPress i Rank Math. Musisz wybrać tylko jeden, aby uniknąć konfliktu wtyczek.

Wspomnimy o SEMRush, Ahrefs i kilku innych potężnych narzędziach, ale nie potrzebujesz ich wszystkich, kiedy zaczynasz, ponieważ mają podobny zestaw funkcji. Podzielimy się tym, jakich narzędzi używamy w naszym biznesie i jakie funkcje są najlepsze wśród każdego z nich.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na nasz wybór ekspertów z najlepszych wtyczek i narzędzi WordPress SEO.

1. All in One SEO for WordPress (AIOSEO)

All in One SEO for WordPress (AIOSEO)

All in One SEO for WordPress (AIOSEO) to najlepsza wtyczka WordPress SEO na rynku. Używany przez ponad 2+ miliony użytkowników, jest to najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi SEO, który pomaga poprawić rankingi wyszukiwania bez uczenia się skomplikowanego żargonu SEO.

Pochodzi z najłatwiejszym kreatorem konfiguracji, który automatycznie pomaga wybrać najlepsze ustawienia SEO dla Twojej firmy. AIOSEO pokazuje analizę TruSEO on-page z listą kontrolną do optymalizacji postów i stron.

Lista kontrolna on-page SEO zawiera inteligentny generator meta tagów, w którym możesz użyć dynamicznych wartości (bieżący rok, miesiąc, dzień, pola niestandardowe, informacje o autorze i wiele innych) w swoim tytule SEO i opisach. Oznacza to, że nie musisz aktualizować postu tylko po to, aby zmienić tytuły SEO.

All in One SEO (AIOSEO) dynamic meta title and description

AIOSEO jest również wyposażony w znacznik Rich snippet schema, inteligentne sitemapy XML (z zaawansowaną kontrolą), sprawdzanie stanu SEO i inne przydatne funkcje, aby zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach.

Istnieje wbudowana integracja z mediami społecznościowymi, aby dodać metadane Open Graph, jak również. Oznacza to, że możesz wybrać obraz lub miniaturę, które chcesz pokazać, gdy twoje strony są udostępniane na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Pinterest itp.

All in One SEO for WordPress (AIOSEO) social media profiles

AIOSEO jest również wyposażony we wbudowane narzędzia WooCommerce SEO dla witryn eCommerce. Obejmuje to funkcje takie jak dynamiczne optymalizacje, optymalizacje poszczególnych stron produktów, SEO obrazu produktu i inne przydatne funkcje, aby przynieść więcej ruchu organicznego do sklepu internetowego.

Dla bardziej obeznanych z SEO użytkowników, zawiera pełną kontrolę nad kanałami RSS, edytor Robots.txt, lokalne SEO, Google News sitemaps, video SEO i wiele innych.

Dla właścicieli firm, jest wyposażony w role użytkownika SEO, dzięki czemu można zarządzać dostępem do ważnych funkcji SEO bez przekazywania kontroli nad witryną.

Ogólnie rzecz biorąc, All in One SEO (AIOSEO) to najbardziej przyjazna dla początkujących i wszechstronna wtyczka WordPress SEO na rynku. Eliminuje potrzebę instalowania wielu wtyczek, aby robić rzeczy na swojej stronie internetowej i działa idealnie dla wszystkich rodzajów firm, eCommerce, blogów, wiadomości i innych stron internetowych.

2. SEMRush

SEMRush

SEMRush jest najlepszym ogólnym narzędziem SEO na rynku. Używany przez profesjonalnych ekspertów SEO, marketerów, blogerów i firm każdej wielkości, zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi do zwiększenia ruchu.

Możesz użyć go do znalezienia organicznych słów kluczowych i terminów wyszukiwania, które można łatwo uplasować w rankingu. Pozwala również na przeprowadzenie badań konkurencji i sprawdzenie, na jakie słowa kluczowe pozycjonują się Twoi konkurenci i jak możesz ich pokonać.

SEMRush SEO Writing Assistant narzędzie pomaga poprawić zawartość witryny, aby pokonać top 10 wyników dla słowa kluczowego ostrości. Integruje się z WordPress, a to pomoże Ci pisać bardziej przyjazne SEO treści.

Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz kompletny przewodnik o tym, jak przeprowadzić badanie słów kluczowych dla swojej witryny.

Używamy SEMRush dla naszych stron internetowych ze względu na ich konkurencyjną inteligencję i funkcje SEO rank tracker.

3. Google Search Console

Google Search Console

Google Search Console to darmowe narzędzie oferowane przez Google, które pomaga właścicielom stron internetowych monitorować i utrzymywać obecność ich witryny w wynikach wyszukiwania Google.

Ostrzega Cię, gdy Google nie jest w stanie indeksować stron w Twojej witrynie. Otrzymujesz również pomocne wskazówki, jak naprawić te błędy indeksowania.

Co najważniejsze, pokazuje, na jakie słowa kluczowe Twoja witryna jest w rankingu, anchor texts, średnią pozycję, wrażenia i więcej. Możesz użyć tych danych, aby znaleźć słowa kluczowe, na które możesz łatwo uzyskać wyższą pozycję, po prostu optymalizując swoją treść. Możesz również użyć tych danych, aby wymyślić nowe pomysły na wpisy na blogu.

Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz nasz obszerny przewodnik po Google Search Console dla początkujących.

Wskazówka: Możesz użyć MonsterInsights do śledzenia rankingów słów kluczowych w obszarze administracyjnym WordPressa przy użyciu danych Google Seach Console.

MonsterInsights, kolejne narzędzie, o którym wspomnimy później, pomoże Ci przenieść raporty Search Console bezpośrednio do pulpitu nawigacyjnego WordPress, aby uzyskać łatwy dostęp.

4. Yoast SEO

Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka WordPress SEO, która pozwala zoptymalizować witrynę WordPress pod kątem wyszukiwarek.

Pozwala łatwo dodawać tytuły i opisy SEO do wszystkich postów i stron w Twojej witrynie. Możesz również użyć go do dodania metadanych Open Graph i obrazów mediów społecznościowych do swoich artykułów.

Yoast SEO automatycznie generuje mapę strony XML dla całej zawartości witryny, co ułatwia wyszukiwarkom przeszukiwanie witryny. Pomaga również łatwo zaimportować dane SEO, jeśli używasz innej wtyczki SEO.

Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz nasz kompletny przewodnik, jak zainstalować i skonfigurować wtyczkę Yoast SEO w WordPress.

5. Google Keyword Planner

Google Keyword Planner

NarzędzieGoogle Keyword Planner pomaga generować własne pomysły na słowa kluczowe z samego Google.

Nikt na planecie nie ma więcej spostrzeżeń na temat tego, co ludzie szukają niż gigant wyszukiwania Google. To darmowe narzędzie jest oferowane reklamodawcom Google za darmo i każdy może z niego korzystać. Jego głównym celem jest pokazanie reklamodawcom słów kluczowych, na które mogą licytować dla swoich kampanii reklamowych.

Pomaga również reklamodawcom wybrać odpowiednie słowa kluczowe, pokazując im szacunkową wielkość wyszukiwania, liczbę wyników i poziom trudności.

Jako content marketer lub bloger, można użyć tych danych, aby znaleźć słowa kluczowe o wysokiej objętości wyszukiwania, wysokie zainteresowanie reklamodawców, a co ważniejsze, słowa kluczowe, gdzie można łatwo wyprzedzić wszystkie inne strony.

Bonus: Zobacz te 103 Blog Post Pomysły, że twoi czytelnicy będą kochać (Cheat Sheet).

6. Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs jest narzędziem SEO typu “wszystko w jednym” dla marketerów, blogerów i firm. Jest to popularna alternatywa dla SEMRush i oferuje wiele podobnych narzędzi i funkcji.

Pozwala na badanie słów kluczowych, analizę konkurencji, badanie linków zwrotnych, monitorowanie rankingów słów kluczowych i wiele więcej.

Oferuje również szczegółowe narzędzie do analizy treści, które pomaga poprawić treść podczas kierowania na konkretne słowa kluczowe.

Podczas gdy funkcje bardzo się pokrywają, to co Ahrefs robi naprawdę dobrze to analiza backlinków. Możemy jej użyć, aby zobaczyć, które strony linkują do wielu konkurentów, ale nie do nas. To pomaga nam zdobyć więcej backlinków i zbudować więcej partnerstwa.

Pomaga nam to również zidentyfikować, dla jakich treści wielu naszych konkurentów tworzy rankingi, a my nie, więc możemy tworzyć treści na te tematy, aby uzyskać większą ekspozycję.

Wreszcie, co nie mniej ważne, Ahrefs pomaga nam lepiej zidentyfikować zduplikowaną treść oraz kanibalizację słów kluczowych, co pomaga nam scalić i uaktualnić właściwą treść, aby zwiększyć nasze rankingi.

Z powyższych powodów płacimy zarówno za SEMRush jak i Ahrefs, ponieważ oba są dobre dla konkretnych przypadków użycia.

7. SEOPress

SEOPress

SEOPress to kolejny prosty, ale potężny WordPress SEO plugin. Zawiera wszystkie funkcje, których można oczekiwać od wtyczki SEO, takie jak meta tytuł, opis, wsparcie open graph, obraz i treść XML sitemaps, przekierowania i więcej.

Pochodzi z prostą konfiguracją dla początkujących i zaawansowanych kontroli dla bardziej doświadczonych użytkowników. Jest porównywalny z innymi najlepszymi wtyczkami WordPress SEO na rynku pod względem funkcji i opcji.

Płatna wersja wtyczki jest tańsza niż niektóre inne wtyczki premium WordPress SEO na rynku.

Uwaga: SEOPress jest wtyczką WordPress SEO. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko jednej wtyczki WordPress SEO na swojej stronie.

8. Rank Math

Rank Math

Rank Math to szybko rozwijająca się przyjazna dla użytkownika wtyczka WordPress SEO, która pozwala zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek i mediów społecznościowych. Pochodzi z kreatorem konfiguracji i pozwala na import danych z innych wtyczek SEO podczas konfiguracji.

Możesz go użyć, aby łatwo dodać meta tytuł, opis i metadane Open Graph do swoich postów na blogu. Wtyczka umożliwia również generowanie sitemap XML, podłączanie Google Search Console i kontrolowanie dostępu do funkcji wtyczki na podstawie ról użytkowników.

Uwaga: Rank Math jest alternatywą dla AIOSEO. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko jednej wtyczki WordPress SEO w swojej witrynie.

9. Schema Pro

Schema Pro

SchemaPro umożliwia dodawanie bogatych snippetów do Twojej witryny, dzięki czemu wyróżnia się w wynikach wyszukiwania.

Rich Snippets pozwalają wyróżnić witrynę w wynikach wyszukiwania, pokazując oceny gwiazdek poniżej recenzji, ceny poniżej produktu, obrazu lub wideo obok opisu i tak dalej.

Najlepsze wtyczki WordPress SEO, takie jak All in One SEO (AIOSEO), już dodają ustrukturyzowane dane rich snippets do Twojej witryny. Jednakże, jeśli potrzebujesz więcej typów schematów lub chcesz rozszerzyć funkcjonalność istniejącej wtyczki WordPress SEO, wówczas Schema Pro jest drogą do zrobienia.

Schema Pro pozwala również na używanie go obok istniejącej wtyczki WordPress SEO poprzez mapowanie danych wtyczki do pól Schema Pro.

10. KeywordTool.io

Keyword Tool

KeywordTool.io jest jednym z najlepszych darmowych narzędzi do badania słów kluczowych dostępnych w tej chwili. Pozwala po prostu generować pomysły na słowa kluczowe poprzez wpisanie słowa kluczowego. Te sugestie słów kluczowych są zbierane z funkcji autosugestii Google. Pokazuje również sugestie słów kluczowych z Bing, YouTube, Amazon, i więcej.

Te sugestie słów kluczowych są skarbnicą informacji. Można również uzyskać głośność wyszukiwania, koszt kliknięcia i inne dane dla każdego słowa kluczowego przez uaktualnienie do ich płatnego planu.

11. Redirection

Redirection

Przekierowanie pomaga skonfigurować przyjazne dla SEO przekierowania w WordPress. Jest to jedna z najbardziej poręcznych wtyczek WordPress, która pomaga łatwo naprawić błędy 404 w WordPressie poprzez ustawienie przekierowań.

Złamane linki mogą wpływać na SEO Twojej witryny i tworzyć złe doświadczenia dla użytkowników. Jeśli prowadzisz bloga od jakiegoś czasu, to powinieneś sprawdzić swoją stronę od czasu do czasu pod kątem uszkodzonych linków i naprawić je.

Istnieje wiele sposobów, aby łatwo znaleźć uszkodzone linki w WordPress. Po znalezieniu niedziałającego linku, być może trzeba będzie go naprawić, kierując użytkowników do prawidłowego linku lub usuwając nieprawidłowy link.

Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak znaleźć i naprawić niedziałające linki w WordPress.

12. SEOquake

SEOquake

SEOQuake to przydatne narzędzie SEO dla właścicieli stron internetowych. Jest on dostępny jako dodatek do przeglądarki dla przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera i Safari.

Dostarcza informacji związanych z SEO dla każdej strony internetowej. Dane te obejmują zdrowie strony, wiek, ostatnią aktualizację, ranking Alexa i wiele innych parametrów. Jest to jeden z najczęściej pobieranych dodatków do przeglądarek przez specjalistów SEO.

Oprócz tego, pasek narzędzi SEOquake może pokazać Ci wszystkie te same wyniki wyszukiwania danych, gdy wpiszesz słowo kluczowe. Te informacje mogą być bardzo przydatne, jeśli oceniasz konkurencję dla różnych słów kluczowych. Możesz nawet pobrać wyniki wyszukiwania w formacie CSV i przygotować własne arkusze excel z danymi wyszukiwania.

Alternatywa: Ahrefs SEO Toolbar

Bonusowe wtyczki dla właścicieli witryn WordPress

Te narzędzia dają Ci dodatkową przewagę podczas optymalizacji Twojej strony pod kątem SEO. Nie reklamują się jako narzędzia SEO, ale są niezbędne dla każdej witryny i odgrywają znaczącą rolę w wydajności wyszukiwania Twojej witryny.

13. WP Rocket

WP-Rocket

Szybkość strony jest głównym czynnikiem w rankingach wyszukiwania. Dlatego musisz monitorować szybkość i wydajność swojej strony, aby upewnić się, że nie ma to wpływu na SEO.

Najprostszym sposobem na zwiększenie prędkości witryny jest włączenie buforowania. WP Rocket to najlepsza wtyczka do buforowania WordPressa na rynku, która pozwala skonfigurować buforowanie bez nurkowania w żadne techniczne rzeczy.

Alternatywa: WP Super Cache

14. MonsterInsights

MonsterInsights

Wielu początkujących polega na ich najlepszych domysłach, aby podejmować decyzje marketingowe. Nie musisz tego robić, gdy możesz łatwo uzyskać spostrzeżenia, których potrzebujesz, aby poprawić strategię SEO swojej witryny.

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress. Pozwala łatwo zainstalować Google Analytics w WordPress i pokazuje czytelne dla człowieka raporty wewnątrz pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Mówi ci, skąd pochodzą twoi użytkownicy, twoje najlepsze treści, co użytkownicy robią na twojej stronie i wiele więcej. Pozwala również śledzić SEO eCommerce, widząc, które produkty są popularne i gdzie tracisz klientów.

Wskazówka dodatkowa: Zobacz, jakie inne dane marketingowe musisz śledzić na swojej stronie, aby rozwijać swój biznes.

Inne potężne narzędzia wzrostu:

Poza powyższymi wtyczkami, polecamy również następujące narzędzia, aby zwiększyć ruch i konwersje z odwiedzających SEO:

  • PushEngage – łącz się i angażuj z odwiedzającymi SEO po tym, jak opuszczą Twoją witrynę, za pomocą powiadomień web push.
  • OptinMonster – przekształć porzuconych użytkowników w subskrybentów i klientów poczty elektronicznej.
  • Constant Contact – pozostań w kontakcie z odwiedzającymi SEO poprzez email marketing.
  • WPForms – zdobądź więcej leadów z ruchu SEO dzięki #1 WordPress form builder.
  • SeedProd – twórz przyjazne SEO niestandardowe strony docelowe za pomocą drag & drop WordPress page builder (bez konieczności kodowania).

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia dla Twojej witryny. Możesz również zobaczyć nasze sprawdzone wskazówki, aby łatwo zwiększyć ruch na stronie internetowej, a nasze porównanie najlepszych chatbot oprogramowanie do zwiększenia konwersji.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla tutoriali wideo WordPress. Można nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku.