7 Najlepszych wtyczek do słoików z napiwkami dla WordPress

Czy chcesz zbierać darowizny na swojej stronie internetowej WordPress? Wtyczki Tip jar to łatwy sposób zarówno dla organizacji non-profit, jak i twórców treści, aby zarabiać pieniądze ze swojej witryny.

Dzięki nim Twoi użytkownicy mogą łatwo przekazać Ci darowiznę, jeśli podoba im się Twoja treść lub to, co oferujesz.

W tym artykule podzielimy się najlepszymi wtyczkami słoika z napiwkami dla WordPressa (z ich zaletami i wadami).

7 best tip jar plugins for WordPress

Dlaczego warto używać słoika z napiwkami na swojej stronie internetowej?

Wirtualny słoik z napiwkami jest bardzo podobny do prawdziwego słoika z napiwkami. Jest to środek dla Twojej publiczności, aby dać ci kilka dolarów jako “dziękuję” za twoją pracę.

Jest wiele powodów, dla których możesz go używać. Być może:

  • Jesteś muzykiem, artystą lub pisarzem. Udostępniasz swoją pracę za darmo w sieci, ale chciałbyś otrzymać dodatkowe fundusze.
  • Tworzysz wolne oprogramowanie. Chcesz dać swoim użytkownikom szansę wsparcia Cię, abyś mógł dalej udostępniać oprogramowanie za darmo.
  • Prowadzisz wirtualną klasę online, za którą nie pobierasz opłat. Darowizny pomogłyby Ci ją utrzymać.
  • Chcesz po prostu poeksperymentować z słoikiem na napiwki jako sposobem na zarabianie pieniędzy online na swoim blogu.

Słoiki z napiwkami to mini formy darowizn. Często są one umieszczane w pasku bocznym strony internetowej, dzięki czemu są łatwo widoczne.

Chcesz, aby Twój słoik z napiwkami był tak prosty, jak to tylko możliwe. W ten sposób ludzie będą bardziej skłonni do korzystania z niego.

Korzystanie z odpowiedniej wtyczki słoika z napiwkami dla Twoich potrzeb jest kluczowe, ponieważ niektóre z tych wtyczek mogą oferować inne przydatne funkcje w oparciu o Twoje potrzeby.

Uwaga: Niektóre wtyczki do słoików z napiwkami będą wymagały użycia certyfikatu SSL. Zdecydowanie zalecamy to niezależnie od tego, czy jest to wymagane, czy nie. Jeśli nie posiadasz jeszcze certyfikatu SSL, nasz poradnik jak uzyskać darmowy certyfikat SSL poprowadzi Cię krok po kroku przez proces jego uzyskania.

Mając to na uwadze, spójrzmy na najlepsze wtyczki słoika z napiwkami dla WordPress.

1. WPForms

The WPForms plugin's website

WPForms to najlepsza wtyczka formularzy dla WordPressa. Możesz go użyć do stworzenia słoika z napiwkami i dostosowania formularza do potrzeb Twojej marki.

WPForms ma bardzo przyjazny dla początkujących interfejs. Plus, możesz użyć szablonu WPForms Donation Form, aby szybko stworzyć swój słoik na napiwki.

Obsługuje Stripe i PayPal, aby akceptować darowizny na swojej stronie internetowej. Możesz go użyć do akceptowania jednorazowych lub powtarzających się darowizn. Możesz również dodać słoik z napiwkami w dowolnym miejscu na swojej stronie internetowej, w tym na samodzielnych stronach, paskach bocznych, obszarze stopki i innych.

An example of a tip jar created using WPForms

WPForms ułatwia oferowanie czegoś w zamian za darowizny, zbyt. Jeśli jesteś muzykiem, możesz zaoferować ekskluzywne nagranie, które nie jest dostępne publicznie. Jeśli jesteś projektantem oprogramowania, możesz dać dostęp do wersji beta nowego oprogramowania.

Aby zaoferować swój gratis, możesz zintegrować swój formularz darowizny z usługą email marketingu. To pozwoli Ci skonfigurować autoresponder, aby podziękować ludziom za ich darowiznę i dostarczyć im gratis.

Wskazówka: WPForms nie jest tylko dla słoików z napiwkami. Możesz użyć WPForms do wszystkich rodzajów formularzy, takich jak formularz kontaktowy lub formularz ankiety.

Ze względu na jego wielofunkcyjność, mamy WPForms jako dostawcę nr 1 na liście.

Ceny

WPForms ma ograniczoną darmową wersję, a ich plany premium zaczynają się od 39 dolarów. Dla opcji darowizn, będziesz potrzebował planu Pro, który kosztuje 199 dolarów przy użyciu naszego ekskluzywnego kuponu WPForms.

Jeśli jesteś organizacją non-profit, możesz uzyskać dodatkową zniżkę dzięki programowi WPForms Care, który oferuje specjalne ceny na formularze WordPress dla organizacji non-profit.

2. GiveWP

The GiveWP plugin's website

GiveWP, znany również jako Give, jest fantastyczną, w pełni funkcjonalną wtyczką darowizn dla WordPress. Jest to jedna z najlepszych wtyczek dla organizacji non-profit, ale można również użyć go dla siebie lub swojej firmy for-profit.

Istnieje mnóstwo różnych opcji z GiveWP. Na przykład możesz zezwolić darczyńcom na wpłacanie datków w ich własnej walucie. Możesz również akceptować powtarzające się darowizny.

Możesz również tworzyć cele, aby zbierać fundusze do określonego punktu. Może to być bardzo przydatne, jeśli oferujesz swoim odbiorcom coś nowego po osiągnięciu celu.

An example of a tip jar created using GiveWP

Na przykład, jeśli jesteś autorem literatury faktu, możesz obiecać, że po osiągnięciu 1000$ darowizn, jeden z rozdziałów Twojej nadchodzącej książki zostanie udostępniony za darmo.

GiveWP może być podłączony do wielu różnych bramek płatności. Są to między innymi Stripe, Authorize.net, PayPal, 2Checkout, Braintree, Mollie, Paytm, PayFast, Square, AmeriCloud, Paymill i wiele innych.

Z GiveWP możesz zainstalować wiele różnych dodatków, aby zapewnić sobie dodatkowe funkcje. Wszystkie podstawowe dodatki otrzymasz w planie podstawowym. Dodatki premium są dostępne w planach Plus i Pro.

Rozpoczęcie pracy z GiveWP jest bardzo proste. Jak tylko zainstalujesz i aktywujesz stronę, zostaniesz poprowadzony przez przewodnik szybkiego startu.

GiveWP pozwala na dostosowanie formularzy darowizn do Twoich potrzeb. Jeśli jednak pełna kontrola nad formularzem darowizny jest dla Ciebie kluczową cechą, to WP Forms może być lepszym rozwiązaniem. Przyjrzymy się tej wtyczce za chwilę.

Ceny

GiveWP ma ograniczoną darmową wersję. Płatne plany zaczynają się od $240/rok, a wersja Plus daje dostęp do wszystkich dodatków za $360/rok.

3. PayPal Donations

The PayPal Donations plugin on the WordPress site

PayPalDonations to prosta wtyczka, która pozwala na przyjmowanie darowizn poprzez PayPal. Jest bardzo łatwy do skonfigurowania. Możesz utworzyć słoik z napiwkami i dodać go do paska bocznego lub stopki za pomocą widgetu PayPal Donations.

Jeśli chcesz szybko dodać słoik z napiwkami, to może być wtyczka dla Ciebie. Jest również darmowy, co może być dużą zaletą, jeśli nie spodziewasz się uzyskać wielu darowizn.

Możesz wybrać walutę, której chcesz użyć do wskazówek. Możesz także ustawić domyślną kwotę dla darowizn, jeśli chcesz. Wtyczka pozwala wprowadzić adres URL strony “dziękuję” dla darczyńcy, aby przejść do niej po przekazaniu darowizny.

Możesz utworzyć niestandardowy przycisk lub po prostu użyć jednego z wbudowanych przycisków PayPal.

An example of a tip jar created using the PayPal Donations plugin

Jeśli chcesz uzyskać pomoc w skonfigurowaniu słoika z napiwkami, sprawdź nasz przewodnik po tym, jak dodać przycisk PayPal Don ate w WordPress.

Jak można się spodziewać po nazwie, wtyczka PayPal Donations przyjmuje tylko darowizny za pośrednictwem systemu PayPal. Jeśli chcesz więcej opcji dla swojego słoika z napiwkami, będziesz potrzebował innej wtyczki.

Nie jest to najbardziej bogato wyposażona wtyczka. Jednak darowizny PayPal jest warta obejrzenia, jeśli chcesz zachować rzeczy tak proste, jak to tylko możliwe.

Cena

PayPal Donations jest darmową wtyczką.

4. Tip Jar WP

The Tip Jar WP plugin on the WordPress website

Tip JarWP to stosunkowo nowa wtyczka, wydana po raz pierwszy w lipcu 2019 roku. Chociaż nie ma pełnej funkcjonalności wtyczek premium, takich jak GiveWP i WPForms, jest bardzo dobrze nastawiony na tworzenie słoików z napiwkami.

Tip Jar WP został zaprojektowany tak, aby proces darowizny był jak najbardziej bezproblemowy dla twoich darczyńców. Jest również łatwy w użyciu, ponieważ istnieje prosty, prowadzony przez przewodnika proces konfiguracji.

Domyślny formularz jest ładnie zaprojektowany i łatwy w użyciu Możesz umieścić go w dowolnym miejscu, takim jak pasek boczny lub stopka.

Możesz dodać swój formularz do strony lub postu za pomocą edytora bloków WordPressa lub możesz umieścić go na pasku bocznym za pomocą shortcode. Plus, to działa z wszystkich WordPress page builders zbyt. Responsywny projekt oznacza, że będzie dobrze wyglądał również na urządzeniach mobilnych.

Możesz użyć Tip Jar WP do przyjmowania płatności cyklicznych, takich jak darowizna co tydzień lub miesiąc. Oferuje wiele walut, dzięki czemu darczyńcy mogą korzystać z własnej waluty.

An example screenshot from Tip Jar WP showing the default tip jar

Możesz przyjmować płatności za pomocą karty kredytowej. Sprytnie, formularz słoika z napiwkami może również powiedzieć, czy urządzenie użytkownika obsługuje Apple Pay, Google Pay lub Microsoft Pay. Jeśli tak, pokaże mu odpowiednią opcję.

Jedną wadą jest to, że Tip Jar WP nie integruje się z PayPal. Może się jednak okazać, że Twoi użytkownicy chętnie zapłacą za pomocą karty kredytowej lub obsługiwanych metod urządzeń mobilnych.

Wycena

Tip Jar WP jest darmową wtyczką. Pobiera jednak 1% darowizn jako opłatę transakcyjną. Jeśli otrzymujesz dużą liczbę darowizn, może to oznaczać, że inna wtyczka będzie bardziej opłacalna.

5. Kup mi kawę

The Buy Me a Coffee tip jar plugin on the WordPress website

Plugin Buy Me a Coffee jest dostarczany przez platformę online Buy Me a Coffee. Będziesz musiał utworzyć konto, aby z niego korzystać, co jest bezpłatne.

Twoi fani mogą korzystać z PayPal, karty kredytowej, Apple Pay, Google Pay lub innych metod, aby wysłać Ci darowiznę. Kup Mi Kawę pozwala na przyjmowanie zarówno jednorazowych, jak i cyklicznych datków. Możesz również użyć go do nagradzania darczyńców ekskluzywnymi treściami, a nawet do sprzedaży produktów cyfrowych.

Widget Kup Mi Kawę wygląda świetnie już po wyjęciu z pudełka. Jest również łatwy do dostosowania: możesz zmienić kolor za pomocą jednego kliknięcia w swoim pulpicie nawigacyjnym WordPress. Możesz także zmienić tekst.

Nie możesz jednak zmienić kwoty darowizny. Twoi zwolennicy mogą płacić w wielokrotnościach $3.

Uwaga: Nieco mylące, co Kup mi kawę nazywa ich “widget” nie jest widget WordPress, który można dodać do paska bocznego. Zamiast tego, po aktywowaniu go, pojawi się w prawym dolnym rogu wszystkich stron witryny jako mały kubek kawy, który rozszerza się po kliknięciu.

The Buy Me a Coffee widget in action on a website

Jednak możesz również dodać przycisk do paska bocznego, używając widgetu Kup mi kawę WordPress w Wygląd ” Widżety.

Jedną z wad jest to, że nie ma zbyt wiele dokumentacji dla wtyczki WordPress (w przeciwieństwie do platformy online). Ponadto niektórzy użytkownicy zgłaszali trudności z dostępem do wsparcia.

Ceny

Kup mi kawę jest darmowy, ale pobiera 5% opłaty transakcyjnej od wszystkich darowizn. To może być warte tego, jeśli jesteś chętny do korzystania z wszystkich funkcji platformy online.

6. Formidable Forms

The Formidable Forms plugin's website

Formidable Form s to kolejna dobra opcja do stworzenia słoika z napiwkami.

Podczas gdy Formidable Forms to świetna wtyczka formularzy, nie jest tak przyjazna dla początkujących jak WPForms. Jest bardziej nastawiony na programistów i doświadczonych użytkowników WordPressa.

Z pewnością możesz go jednak użyć do swojego słoika z napiwkami. Najprostszym sposobem na to jest użycie szablonu “Darowizna PayPal”, wstępnie zbudowanego formularza, który możesz dostosować jakkolwiek chcesz.

An example of a tip jar made using Formidable Forms

Jeśli chcesz zrobić coś skomplikowanego lub nietypowego ze swoim słoikiem na napiwki, Formidable Forms może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Oferuje on wiele mocy i elastyczności. Podobnie jak w przypadku WPForms, możesz go używać do tworzenia wielu innych typów formularzy.

Ceny

Formidable Forms kosztuje od $149/rok. Aby korzystać z PayPal, będziesz potrzebował licencji Business (od $299/rok). Oferują 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Istnieje również ograniczona bezpłatna wersja dostępna.

7. Cryptocurrency Donation Box

The Cryptocurrency Donation Box tip jar plugin on the WordPress website

Cryptocurrency Don ation Box to wyspecjalizowana wtyczka słoika na napiwki. Pozwala na przyjmowanie darowizn z ponad 20 różnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin i innych.

Jest łatwy do skonfigurowania: wystarczy wprowadzić adresy portfeli kryptowalutowych wewnątrz wtyczki. Istnieje również opcja kodu QR, dzięki czemu Twoi zwolennicy mogą zeskanować kod QR zamiast kopiować adres, jeśli wolą.

An example of a tip jar created using the Cryptocurrency Donation Box tip jar plugin

Jeśli chcesz przyjmować darowizny w kryptowalucie, to jest to świetna opcja do wypróbowania. Działa ona jednak tylko z kryptowalutami. Oznacza to, że nie jest to zbyt pomocne, jeśli chcesz dolary (lub własną walutę lokalną) zamiast tego.

Ceny

Cryptocurrency Donation Box to darmowa wtyczka.

Która jest najlepsza wtyczka WordPress Tip Jar?

Każda z tych wtyczek może być świetną opcją dla Twojego słoika z napiwkami. Najlepsza dla Ciebie będzie zależeć od tego, czego potrzebujesz.

Dla łatwego formularza darowizny, który możesz umieścić w dowolnym miejscu na swojej stronie, WPForms to świetny wybór. Jest on szczególnie dobry, jeśli chcesz również utworzyć formularz kontaktowy lub jeśli chcesz dodać ankiety i sondaże na swojej stronie.

Jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji, takich jak możliwość zarządzania i kontaktowania się z darczyńcami, GiveWP jest bardzo dobrą opcją. Jest naprawdę dobrze przystosowany dla organizacji non-profit i charytatywnych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o najlepszych wtyczkach do słoików z napiwkami dla WordPress. Możesz także spojrzeć na naszą listę must have wtyczek WordPress dla wszystkich stron i nasz ostateczny przewodnik WordPress SEO, aby zwiększyć swoje rankingi.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku.