Jak ograniczyć autorów do określonej kategorii w WordPress

Czy chcesz ograniczyć autorowi możliwość publikowania tylko w określonych kategoriach witryny WordPress?

Jeśli prowadzisz bloga z wieloma autorami, pomocne może być ograniczenie możliwości autora do publikowania postów tylko w wybranej kategorii lub sekcjach witryny.

W tym artykule pokażemy, jak ograniczyć autorów do określonej kategorii w WordPress.

How to restrict authors to specific category in WordPress

Po co ograniczać autorów do określonej kategorii?

Jeśli masz wiele osób piszących na Twoim blogu WordPress , istnieje szansa, że ​​mogą nie wybrać odpowiedniej kategorii.

Ograniczając autorów do określonych kategorii, możesz ograniczyć kategorie, które mogą wybierać. Możesz nawet przypisać autora do postu tylko w jednej kategorii.

To nie tylko pomaga im skupić się na ich mocnych stronach w pisaniu, ale może również zapobiec umieszczaniu treści w niewłaściwej kategorii.

Ogólnie rzecz biorąc, prawidłowe używanie kategorii może być również bardzo korzystne dla rankingu SEO Twojej witryny.

Jak ograniczyć autorów do określonej kategorii w WordPress

Najłatwiejszym sposobem jest użycie wtyczki Restricted Authors . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących na temat instalowania wtyczki WordPress .

Po aktywowaniu wtyczki przejdź do Użytkownicy »Wszyscy użytkownicy , a następnie kliknij„ Edytuj ”obok profilu użytkownika, którego chcesz ograniczyć.

WordPress users dashboard

Na stronie ich profilu musisz przewinąć do dołu. Zobaczysz sekcję, w której możesz wybrać kategorie, w których chcesz ograniczyć użytkownikowi możliwość publikowania. W pierwszym polu będą mogli korzystać z dowolnej wybranej przez Ciebie kategorii.

W poniższym polu możesz wybrać domyślną kategorię dla tego konkretnego użytkownika.

Restrict user settings

Gdy skończysz, kliknij przycisk „Aktualizuj użytkownika” i gotowe.

Teraz, gdy autor przejdzie do edytora treści WordPress , aby utworzyć post, zobaczy na pasku bocznym następujące informacje:

Restrict categories in WordPress editor

Jak widać, nie ma innych kategorii, które mogą wybrać ze względu na używane przez nas ustawienia wtyczek.

Jeśli chcesz ograniczyć rolę użytkownika WordPressa do określonych sekcji lub niestandardowych typów postów, możesz użyć wtyczki Members w celu dalszego dostosowania uprawnień.

Mamy nadzieję, że pomogło ci to dowiedzieć się, jak ograniczyć autorów do określonej kategorii w WordPress. Możesz również chcieć zapoznać się z naszym przewodnikiem , jak utworzyć witrynę członkostwa WordPress , oraz naszym wyborem najlepszych wtyczek WordPress dla wszystkich witryn internetowych.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .