6 Najlepsze narzędzia do śledzenia pozycji SEO do śledzenia słów kluczowych (w porównaniu)

Szukasz najlepszego narzędzia do śledzenia pozycji SEO do śledzenia słów kluczowych?

Narzędzie do śledzenia strony wyników wyszukiwania (SERP) pomaga śledzić pozycję SEO witryny pod kątem określonych słów kluczowych. Pokazuje zmiany pozycji słów kluczowych i pozwala porównać je z konkurencją.

W tym artykule udostępnimy naszym ekspertom wybór najlepszych narzędzi do śledzenia pozycji SEO do śledzenia słów kluczowych.

best rank tracker tools

Dlaczego warto używać narzędzia do śledzenia słów kluczowych SERP?

Narzędzie do śledzenia słów kluczowych SERP może pomóc w umieszczeniu strategii optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) na właściwej drodze.

Możesz monitorować rankingi słów kluczowych dla różnych stron, aby zobaczyć, co sprawdza się w Twojej firmie. Jeśli rankingi słów kluczowych idą w górę, a ruch organiczny rośnie, oznacza to, że Twoje wysiłki SEO działają.

Z drugiej strony te narzędzia do śledzenia SERP natychmiast powiadomią Cię, gdy spadnie pozycja w rankingu słów kluczowych.

Umożliwia to szybkie wdrożenie poprawki, dzięki czemu nie tracisz żadnych przychodów ze sprzedaży.

Kolejną zaletą korzystania z narzędzi do śledzenia rang jest to, że możesz mieć oko na swoich konkurentów . Możesz sprawdzić, według jakich wyszukiwanych haseł są one pozycjonowane, i znaleźć nowe możliwości słów kluczowych dla Twojej witryny.

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się najlepszym narzędziom do śledzenia rankingu, których możesz użyć do rozwoju swojej firmy.

1. SEMrush

semrush rank tracker tool

SEMrush to najlepsze narzędzie do śledzenia rankingów słów kluczowych. Jest to kompletny zestaw narzędzi SEO i jest preferowany przez wielu specjalistów od marketingu cyfrowego.

To jest narzędzie, którego używamy do WPBeginner i naszych innych firm .

Za pomocą funkcji śledzenia pozycji SEMRush można śledzić i monitorować ruch rankingów słów kluczowych w witrynie. Narzędzie pokazuje również, które wyszukiwane hasła znajdują się w funkcjach SERP, takich jak polecane fragmenty, linki do witryn Google lub panel wiedzy.

SEMrush przedstawia ogólny obraz twoich rankingów, pokazując, ile wyszukiwanych haseł znajduje się w pierwszych 3, 10, 20 i 100. Możesz nawet zobaczyć rozkład swojego rankingu w czasie.

semrush position tracking feature

Kolejną potężną funkcją SEMrush jest możliwość śledzenia słów kluczowych konkurencji. Możesz dodać do 10 adresów URL konkurencji i śledzić wydajność ich wyszukiwarek.

Dodatkowo możesz użyć SEMrush do przeprowadzenia badania słów kluczowych , znalezienia możliwości linków zwrotnych, przeprowadzenia szczegółowej analizy konkurencji, znalezienia płatnych słów kluczowych, śledzenia wydajności mediów społecznościowych i nie tylko.

Ceny: Użytkownicy WPBeginner otrzymują bezpłatną 30-dniową wersję próbną SEMrush . Płatne plany zaczynają się od 99,95 USD miesięcznie.

2. Ahrefs

ahref best serp tracking tool

Ahrefs to kolejne doskonałe narzędzie do śledzenia rang. Podobnie jak SEMRush to także kompleksowa platforma SEO i marketingu cyfrowego.

Z pomocą funkcji Rank Tracker, możesz dodać swoją stronę internetową lub połączyć swoje konto Google Search Console z Ahrefs, aby importować projekty. Następnie dodaj słowa kluczowe, które chcesz śledzić, do pulpitu Ahrefs.

Ahrefs pokazuje przegląd twoich rankingów wyszukiwarek. Możesz zobaczyć swój procent widoczności, średnią pozycję, ruch, funkcje SERP i zmiany pozycji.

Dla każdego słowa kluczowego możesz zobaczyć jego aktualną pozycję, liczbę wyszukiwań, całkowity ruch, jaki uzyskuje, trudność słowa kluczowego i czy słowo kluczowe jest objęte funkcją SERP, taką jak Ludzie pytają .

ahrefs rank tracker feature

Możesz dodać do 10 konkurentów w narzędziu Ahrefs Rank Tracker i porównać ich z własną witryną. Jeśli jednak szukasz bardziej dogłębnej analizy konkurencji, sugerujemy skorzystanie z innych jej funkcji.

Na przykład możesz wprowadzić adres URL w funkcji Site Explorer i znaleźć liczbę linków zwrotnych , organiczne słowa kluczowe i zidentyfikować luki w treści.

Podobnie, możesz użyć Ahrefs do przeprowadzenia audytu witryny, użyć Eksploratora słów kluczowych do wyszukania wyszukiwanych haseł dla swoich treści i nie tylko.

Ceny: Ceny Ahrefs zaczynają się od 99 $ miesięcznie.

3. MonsterInsights

monsterinsights best analytics wordpress plugin

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPressa . Pozwala łatwo skonfigurować Google Analytics w WordPress i przeglądać potrzebne dane bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

MonsterInsights pomaga monitorować rankingi słów kluczowych w obszarze administracyjnym WordPress. Możesz wyświetlić raport Search Console, aby zobaczyć 50 najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w Google w swojej witrynie i ich pozycję w rankingu.

Wyświetli również liczbę kliknięć, wyświetleń, współczynnik klikalności (CTR) i średnią pozycję dla każdego słowa kluczowego. Pomaga to zoptymalizować witrynę i podnieść rankingi. Na przykład możesz znaleźć treści, które zajmują pozycję 11 lub 12, możesz zoptymalizować te artykuły, aby przenieść je na pierwszą stronę.

monsterinsights search console report

Uwaga: aby odblokować te raporty w MonsterInsights, musisz połączyć Google Search Console z Google Analytics .

Ceny: Raport MonsterInsights Search Console jest dostępny w planie Plus, który kosztuje 99,50 USD rocznie.

4. SERPWatcher by Mangools

SERPWatcher by Mangools

SERPWatcher firmy Mangools to potężny zestaw narzędzi SEO, który umożliwia łatwe śledzenie SERP dla Twojej firmy.

Otrzymujesz także dostęp do ich narzędzi SERPChecker, Link Miner, Wyszukiwarka słów kluczowych i Site Profiler, co sprawia, że ​​Mangool jest dobrą alternatywą dla niektórych drogich platform SEO.

Jest to narzędzie przyjazne dla użytkownika i można rozpocząć w ciągu zaledwie kilku minut. Po prostu dodaj swoją witrynę, wybierz lokalizację, którą chcesz śledzić, wybierz platformę (komputer stacjonarny lub telefon komórkowy), a następnie wprowadź słowa kluczowe.

W raporcie SERPWatcher otrzymujesz szczegółowy obraz tego, jak Twoja witryna działa w SERP. Pokazuje ranking każdego słowa kluczowego, zmianę pozycji, średnią pozycję, najlepszą pozycję, liczbę wyszukiwań i szacunkową miesięczną liczbę odwiedzających.

serpwatcher serp tracking report

Ponadto można również wyświetlić wskaźnik wydajności witryny, szacowane odwiedziny, dystrybucję słów kluczowych i przepływ pozycji.

SERPWatcher umożliwia otrzymywanie codziennych aktualizacji rankingowych za pośrednictwem alertów e-mail. Pomaga to zachować kontrolę nad wszelkimi zmianami, które mogą wystąpić w SERP, i działać szybko.

Ceny: Ceny SERPWatcher zaczynają się od 29,90 $ miesięcznie.

5. SE Ranking

se ranking rank tracker tool

SE Ranking to kolejne świetne narzędzie do monitorowania SERP dla Twojej firmy. Jest bardzo łatwy w użyciu i pomaga utrzymać strategię SEO na właściwym torze.

Korzystając z funkcji śledzenia rankingu słów kluczowych, możesz monitorować wyszukiwane hasła w swojej witrynie w Google, Yahoo, Bing, Yandex i YouTube. SE Ranking umożliwia również śledzenie słów kluczowych w oparciu o lokalizacje geograficzne i urządzenia.

Na początek możesz skorzystać z kreatora SE Rankingu, wprowadzając adres URL swojej witryny, dodając słowa kluczowe, które chcesz śledzić, oraz określając wyszukiwarkę i kraj.

Możesz nawet dodać do 5 konkurentów w celu śledzenia i połączenia narzędzia z kontami Google Analytics i Google Search Console.

Po dodaniu witryny i słów kluczowych możesz użyć pulpitu nawigacyjnego SE Ranking do monitorowania rankingów, przeglądania danych historycznych, śledzenia konkurencji i wielu innych.

se ranking dashboard

Oprócz śledzenia wyszukiwanych haseł, możesz używać SE Ranking do analizowania ruchu, mierzenia potencjału SEO, tworzenia planu marketingowego w czasie rzeczywistym, przeprowadzania audytu witryny, monitorowania linków zwrotnych i nie tylko.

Ceny : SE Ceny w rankingach zaczynają się od 31 USD miesięcznie za śledzenie 250 słów kluczowych.

6. Serpstat

serpstat rank tracker tool

Serpstat to ostatnie narzędzie do śledzenia SERP na naszej liście i jest kompleksowym rozwiązaniem SEO. Możesz go użyć do analizy swojej strony internetowej, prowadzenia badań słów kluczowych , wyszukiwania linków zwrotnych i monitorowania słów kluczowych.

Narzędzie oferuje przejrzysty pulpit nawigacyjny, na którym można kontrolować wszystkie ustawienia i wykonywać różne czynności. Aby śledzić rankingi wyszukiwanych haseł, przejdź do opcji Rank Tracker.

Następnie utwórz nowy projekt, wprowadź dane swojej witryny, wybierz opcje wyszukiwarki i dodaj słowa kluczowe, które chcesz monitorować.

Serpstat umożliwia przeglądanie zmian pozycji wyszukiwanych haseł, porównywanie ich z konkurentami, grupowanie słów kluczowych i wiele więcej na pulpicie nawigacyjnym.

serpstat dashboard

W porównaniu z innymi narzędziami z naszej listy, SERPStat oferuje więcej raportów wizualnych i intuicyjny pulpit nawigacyjny. Otrzymujesz wykresy i wykresy, które dają Ci widok z lotu ptaka na Twoje raporty, które możesz dalej analizować.

Jednak narzędzie nie jest najbardziej przyjazne dla początkujących i może zająć trochę czasu przyzwyczajenie się do jego interfejsu i poruszanie się po jego opcjach.

Ceny: Ceny Serpstat zaczynają się od 69 dolarów miesięcznie.

Jakie jest najlepsze narzędzie do śledzenia pozycji SEO (wybór eksperta)

Uważamy, że SEMrush jest najlepszym narzędziem do śledzenia pozycji SEO na rynku. Jest to wszechstronny zestaw narzędzi SEO, który jest łatwy w użyciu, oferuje wiele funkcji i łatwo śledzi słowa kluczowe.

SEMRush cieszy się zaufaniem wielu specjalistów ds. Marketingu i można go używać do wyszukiwania słów kluczowych, linków zwrotnych, analizowania konkurencji, monitorowania kampanii w mediach społecznościowych, śledzenia płatnych kampanii reklamowych i wielu innych.

Nasz zespół używa SEMRush do śledzenia słów kluczowych w witrynie WPBeginner i wszystkich naszych firmach.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze narzędzia do śledzenia rankingów do śledzenia SERP. Możesz także chcieć zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek WordPress dla witryn firmowych .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .