Jak Dodać Link logowania / wylogowania do Menu WordPress

Prawie nic nie jest bardziej frustrujące dla użytkownika niż szukanie linku logowania w celu dotarcia do ważnych treści.

Poniższa metoda znajduje się na Vandweerd.com automatycznie wykryje, czy użytkownik jest zalogowany, czy nie i umieści link logowania lub wylogowania bezpośrednio na pasku menu.

Należy pamiętać, że ta metoda działa tylko wtedy, gdy używasz niestandardowych menu WordPress. (Funkcja menu dostępna w sekcji Administrator: wygląd > menu.)

Dodaj kod do pliku funkcji

Musisz dodać trochę kodu do funkcji motywu podrzędnego.plik php lub niestandardowy plugin do tego. Ale po skopiowaniu i wklejeniu tego kodu, jesteś skończony.

Przejdź do Wygląd > edytor > Funkcje motywu (funkcje.php). Umieść następujący kod na dole pliku funkcji i naciśnij ” Update File.”

add_filter (‘wp_nav_menu_items’,’ add_login_logout_link’, 10, 2); function add_login_logout_link ($items, $args) { ob_start (); wp_loginout (‘index.php’); $loginoutlink = ob_get_contents(); ob_end_clean(); $items .= ‘

  • ‘. $loginoutlink .’
  • ‘; return $items;}

    Wynik

    Pamiętaj, że te linki pojawią się wszędzie tam, gdzie umieścisz niestandardowe menu – na górze strony, na pasku bocznym lub gdziekolwiek indziej.

    Zdjęcie: ikona logowania od BigStock

    Tagi: