Wskazówki 5, Aby Wyeliminować Duplikaty Treści Na WordPress

Jeśli chodzi o SEO, WordPress jest całkiem niesamowity po wyjęciu z pudełka, jednak zduplikowana treść może stać się problemem z WordPress, jeśli nie zwrócisz na nią szczególnej uwagi, co może naprawdę zepsuć wszelkie wysiłki SEO włożone w Twoją witrynę.

Zduplikowana treść, co to jest?

Jeśli nie masz pojęcia, co to jest duplikat treści i prowadzisz witrynę lub bloga WordPress, najwyższy czas się dowiedzieć. Duplikat treści odnosi się do dowolnego tekstu lub metatagów, które można znaleźć na więcej niż jednej stronie witryny.

Niewielka ilość zduplikowanej treści nie może cię bardzo zranić pod względem SEO. Na przykład możesz zauważyć pole tekstowe na górze paska bocznego, które mówi o członkostwie w temacie Premium. Tekst ten pojawia się na wszystkich moich stronach i dlatego jest uważany za duplikat treści. Jednak ponieważ jest to tylko zdanie długie, nie powinno to mieć wpływu na mnie pod względem SEO, o ile wszystkie moje inne strony mają kilka unikalnych akapitów.

Jeśli jednak zaczniesz powielać treści w swojej witrynie w znacznie większych ilościach, zaczniesz być karany przez wyszukiwarki takie jak Google, a twoje rankingi ucierpią.

Gdzie to jest w WordPress

W zależności od motywu możesz, ale nie musisz mieć duplikatów treści, jednak wiele motywów użyje klipu z Twoich postów, aby pokazać na stronach kategorii i tagów (the_excerpt) jest to treść, która jest już na Twoim poście, ale nie jest duplikowana na stronach kategorii i tagów. Innym miejscem, w którym znajdziesz zduplikowaną treść, jest strona z paginacją (strona kategorii 1, strona kategorii 2…), ponieważ strony te będą zawierały te same meta słowa kluczowe, opisy i tytuł, co pierwsza strona.

Eliminacja Duplikatów Treści Na WordPress

Teraz, gdy mówiłem tak dużo o duplikatach treści, chciałem dać Ci szybkie rzeczy 5, które możesz zrobić, aby zacząć eliminować duplikaty treści na wordpress.

1. Roboty.txt

Uniemożliwiając WordPressowi indeksowanie niektórych stron w Twojej witrynie, możesz zapobiec indeksowaniu duplikatów treści przez wyszukiwarki. W WordPress zalecają następującą optymalizację robotów dla Twoich robotów.plik txt (i to jest to, czego używam):

User-agent: *
Disallow: / cgi-bin
Disallow: / wp-admin
Disallow: / wp-includes
Disallow: / wp-content / plugins
Disallow: / wp-content / cache
Disallow: / wp-content / themes
Disallow: / trackback
Disallow: / feed
Disallow: / komentarze
Disallow: / Kategoria/*/*
Disallow: * / trackback
Disallow: * / feed
Disallow: * / komentarze
Disallow:/*?*
Disallow:/*?
Allow: / wp-content / uploads

# Google Image
User-agent: Googlebot-Image
Disallow:
Zezwól: /*

# Google AdSense
User-agent: Mediapartners-Google*
Disallow:
Zezwól: /*

# digg mirror
User-agent: duggmirror
Disallow: /

Mapa strony: http://www.example.com/sitemap.xml

2. NoIndex Na Paginowanych Stronach

Możesz dodać noindex do stron paginowanych, aby nie były indeksowane przez wyszukiwarki, a tym samym możesz mieć na nich wszystkie duplikaty treści, które chcesz. Aby to zrobić, wystarczy dodać następujący kod w znacznikach < head>nagłówka.szablon php.

<?php if (is_paged ()) {?>
 < meta name= "robots" content = "noindex, follow" / >
 <?php } ?>

3.  Użyj Szablonów Stron Dla Kategorii

Jedną z sztuczek jest użycie szablonów dla stron kategorii, dzięki czemu można dodać tekst do tych stron wraz z adresem url, słowem kluczowym i opisem meta, który chcesz. Użyj poniższego kodu podstawowego, aby wyświetlić posty z określonej kategorii.

<ul>
 <?PHP query_posts ('showposts=5 & cat=1');?>
 <?php while (have_posts ()): the_post ();?>
 // Twoja Pętla Tutaj
 <?PHP endwhile;?>
 < / ul>

4. Użyj opisów Meta jako fragmentów

Zamiast tego, pozwalając WordPress używać początku swoich postów jako fragmentu, możesz napisać własny fragment, korzystając z pola fragment podczas tworzenia postów. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie jak ja po prostu wyciąć i wkleić swój unikalny opis meta w tym polu.

5. Napisz Własną Treść

Ok, więc nie jest to związane z WordPress, ale jest związane z SEO w ogóle i ma związek z duplikatem treści w odniesieniu do innych stron internetowych. Jeśli chcesz dobrze ocenić, upewnij się, że cała zawartość twojej witryny jest unikalna dla Twojej witryny i że nie po prostu kopiujesz i wklejasz cudzych postów. Nie tylko jest to etyczna rzecz do zrobienia,ale pomoże Ci w zakresie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.