Co to jest: Ekrany administracyjne

Termin Ekrany administracyjne jest używany do opisania różnych sekcji obszaru administracyjnego WordPress. Powodem używania terminu ekran, a nie strony, jest zapobieganie pomyleniu przez użytkowników ekranu administratora ze stron (typ postu), które mogą być tworzone, edytowane i usuwane przez użytkowników.

WordPress Administration Screens

Ekrany administracyjne mają poziomy pasek menu na górze i pionowy pasek menu po lewej stronie. Górny pasek lub pasek administratora zawiera szybkie łącza do różnych zadań administracyjnych i użytkowników. Górny pasek zawiera podsumowanie informacji takich jak komentarze i może zawierać przydatne linki z zainstalowanych wtyczek, wraz z nazwą witryny i linkiem do strony głównej. Możesz również zobaczyć pasek administratora wyświetlany z przodu witryny. Nie martw się, to jest widoczne tylko dla Ciebie, a nie dla Twoich użytkowników. Na pasku bocznym administratora po lewej stronie znajdują się zakładki do różnych ekranów administracyjnych WordPress. Większość tych zakładek ma podmenu zwane panelami podrzędnymi.

Z ekranów administracyjnych, użytkownicy mogą kontrolować prawie każdy aspekt WordPressa z wyjątkiem edycji kodu PHP. Ekran jest podobny zarówno dla użytkowników, jak i dla administratorów witryny. Opcje dla administratorów witryn są znacznie bardziej rozbudowane i mają dostęp do wszystkiego, podczas gdy konta użytkowników mają dostęp tylko do własnych ustawień profilu i, w zależności od poziomu dostępu użytkownika, mogą również mieć możliwość tworzenia, edytowania i usuwać posty, a także publikować lub zapisywać je jako wersje robocze. Użytkownicy mogą również edytować pliki szablonów i kod CSS szablonu witryny internetowej, aby dostosować takie elementy, jak czcionki, kolory i inne opcje formatowania, które można znaleźć w plikach szablonów. Ustawienia i opcje wtyczek są również wyświetlane pod lewym panelem dla wielu wtyczek.

Dodatkowe czytanie