Dlaczego Warto Używać WordPress Dla Swojej Firmy

W dzisiejszych czasach trzeba być online. Bez względu na to, na czym polega Twoja firma, duża czy mała, posiadanie strony internetowej może znacznie zwiększyć / rozszerzyć rynek, zwiększyć lojalność klientów i poprawić wizerunek marki. Wszyscy nieustannie szukają w Internecie restauracji, prawników, fotografów, butików, planistów ślubnych, SPA, salonów fryzjerskich, sklepów ze sprzętem, firm budowlanych…itd, itp.

Jeśli możesz uzyskać kawałek tego ruchu, Twoja mała firma może potencjalnie odnieść sukces lub odnieść większy sukces, to już jest. Dodatkowo strona internetowa ułatwi obecnym klientom ponowne skontaktowanie się z Tobą w sprawie przyszłych projektów/produktów. Nie ma sposobu na obejście tego – obecność w Internecie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej firmy.

Czym jest WordPress?

Nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie, ale zasadniczo WordPress to system, który można zainstalować na swoim serwerze i połączy się z bazą danych i będzie działał jako System Zarządzania Treścią (CMS). Następnie możesz łatwo dodawać nowe projekty za pomocą motywów, wtyczek i widżetów. To takie proste, że nawet najmniej zaawansowana technologicznie osoba może się tego nauczyć.

Zasadniczo WordPress eliminuje konieczność płacenia szalonych kwot pieniędzy dla super programisty/projektanta stron internetowych, aby stworzyć i utrzymać witrynę dla małych firm. Zamiast tego możesz mieć pełną kontrolę nad wyglądem i sposobem działania witryny bez konieczności dotykania pojedynczej linii kodu (oczywiście w przypadku niektórych złożonych dostosowań może być konieczne sprowadzenie programisty, aby nieco zmodyfikować witrynę-ale w przeważającej części tego nie robisz)

5 Powodów, Dla Których Warto Korzystać Z WordPress Dla Swojej Firmy

Tutaj w WPExplorer kochamy WordPress i istnieje wiele dobrych powodów. Poniżej znajdują się niektóre z głównych powodów, dla których powinieneś rozważyć WordPress dla swojej witryny biznesowej.

1. Niedrogie

Jedną z najtrudniejszych rzeczy na temat rozpoczęcia małej firmy jest generowanie niezbędnej gotówki, aby zapłacić za wszystkie ważne rzeczy-znaki towarowe, patenty, siłę roboczą, stronę internetową…itp. (zależy od Twojej firmy – ale w zasadzie większość małych firm nie ma dużo pieniędzy na początek). Dlatego płacenie za drogiego projektanta/programistę może być problemem.

Aby rozpocząć korzystanie z WordPress, musisz najpierw kupić nazwę domeny (opłata roczna) i dobry hosting (opłata miesięczna lub roczna w zależności od tego, jak chcesz być rozliczany). Jeśli masz na to pieniądze, kochamy WP Engine Managed WordPress hosting. Jest to hosting, któremu ufamy dla naszej strony internetowej i od lat utrzymują nasze witryny jako pięść i bezpieczeństwo. Jeśli chcesz zacząć od bardziej przystępnego hosta, Bluehost oferuje specjalną ofertę dla czytelników WPExplore, dzięki czemu możesz uzyskać hosting oraz bezpłatną nazwę domeny za jedyne $2.95/mo.

Dzięki WordPress możesz kupić naprawdę ładny motyw premium za mniej niż $60. Większość z tych motywów premium zawiera szczegółową dokumentację, a także wsparcie od twórcy motywu (więc jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz ich poprosić). Gorąco polecamy Total Drag & Drop WordPress theme, ponieważ jest dobrze zakodowany, pięknie stylizowany i super elastyczny. Jest również w pakiecie z czterema wtyczkami premium-Visual Composer, Templatera i Slider Revolution.

Tak więc za mniej niż $100 w tym roku możesz mieć dobry hosting i świetny motyw do budowania swojej witryny. To jest umowa!

2. Łatwy

WordPress posiada bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny panel administracyjny, który pozwoli Ci łatwo tworzyć strony i wprowadzać zmiany w witrynie w sposób WYSIWYG (what you see is what you get). Oznacza to, że ty lub Twoi pracownicy możesz łatwo zająć się konserwacją witryny w ramach swojej normalnej pracy, w przeciwieństwie do zatrudniania pełnoetatowego programisty stron internetowych. Ponadto wiele motywów premium WordPress obsługuje Dostosowywacz WordPress, który pozwala robić takie rzeczy, jak zmiana kolorów witryny, edycja pasków nawigacji i przesyłanie logo bez konieczności mieszania kodu.

3. Elastyczne

Jedną z rzeczy, które sprawiają, że WordPress jest naprawdę wyjątkowy, jest to, że możesz zainstalować wszelkiego rodzaju różne wtyczki, które zapewnią Twojej witrynie jeszcze więcej możliwości. Wiele wtyczek jest darmowych. Możesz zainstalować wtyczkę, aby poprawić optymalizację pod kątem wyszukiwarek, dodać suwak jQuery do strony głównej, a nawet zainstalować wtyczki, które integrują funkcje e-commerce, takie jak Google Checkout i autoryzują net.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że powinieneś pobierać i instalować wtyczki tylko z zaufanych źródeł. Dla renomowanych i bezpiecznych wtyczek polecamy darmowe wtyczki z WordPress.org a także wtyczki premium od CodeCanyon (z większością Opcji premium, w tym 6 miesięcy wsparcia premium od autorów wtyczek).

4. SEO-Friendly

WordPress jest bardzo przyjazny dla wyszukiwarek “out-of-the-box”. Oznacza to, że potencjalnie możesz zacząć pojawiać się w wynikach wyszukiwania i generować dodatkowych klientów za pośrednictwem Internetu. Oczywiście SEO nie jest tak proste, jak zainstalowanie platformy (takiej jak WordPress), a następnie magicznie pojawiające się jako numer 1 dla określonego terminu. Jednak WordPress zapewnia solidną strukturę, dzięki której możesz zacząć na dobrej drodze.

Jeśli chcesz więcej, istnieje kilka świetnych wtyczek i motywów (takich jak Total), które mogą naprawdę pomóc w SEO na stronie i szybciej uzyskać ranking. Jedną z wtyczek numer jeden dla SEO jest Yoast SEO i możesz skorzystać z naszego przewodnika po lepszym SEO WordPress, aby uzyskać wskazówki dotyczące rozpoczęcia korzystania z wtyczki.

5. Wsparcie

Jeśli masz jakiś problem z konfiguracją witryny biznesowej opartej na WordPress, nie martw się. Bardzo łatwo jest znaleźć wsparcie i / lub programistów, którzy mogą Ci pomóc. W przypadku większości podstawowych problemów prawdopodobnie możesz szybko wyszukać online i znaleźć odpowiedź na swój problem na forum lub blogu.

Jeśli masz problemy, zawsze możesz skontaktować się z ekspertem WordPress i sprawdzić, czy są dostępni do szybkiej pracy. Zalecamy wsparcie Upwork i WPLift, jeśli masz coś małego, czego potrzebujesz. Ale możesz również zobaczyć nasze podsumowanie najlepszych usług konserwacji WordPress, jeśli potrzebujesz bardziej regularnej pomocy.

Zacznij Już Dziś!

Uzyskanie witryny tak szybko, jak to możliwe, może pomóc w uzyskaniu przewagi nad konkurentami, rozpowszechniać informacje o swojej firmie i, co ważniejsze, generować więcej klientów. Poniżej znajduje się podsumowanie szybkich kroków, aby rozpocząć korzystanie z WordPress.

  1. Zdobądź hosta – Musisz kupić domenę i usługę hostingową dla swojej witryny, zalecamy WP Engine lub Bluehost dla nowych użytkowników WordPress.
  2. Zainstaluj WordPress na swoim serwerze WWW -Jeśli wybierzesz zarządzany hosting WordPress (taki jak WP Engine), nie musisz nic robić, ponieważ WordPress zostanie wstępnie zainstalowany. Na współdzielonych planach hostingowych (takich jak Bluehost) wystarczy użyć ich instalacji jednym kliknięciem WordPress, aby uzyskać konfigurację w ciągu kilku minut.
  3. Dowiedz się więcej o WordPress – Proponuję przeczytać trochę o WordPressie, abyś mógł zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi i jak z niego korzystać. WP101 to świetny zasób, ponieważ mają mnóstwo łatwych do naśladowania i aktualnych samouczków, które możesz śledzić.
  4. Pobierz i zainstaluj motyw – Motywy definiują wygląd i funkcję Twojej witryny, więc sprawdź nasze typy dla najlepszych biznesowych motywów WordPress, aby znaleźć taki, który odpowiada potrzebom Twojej firmy. Gdy otrzymasz ten, który Ci się podoba, prześlij go za pośrednictwem panelu administracyjnego WordPress lub przez FTP i dostosuj go do swoich potrzeb.
  5. Przekaż Wiadomość – Teraz, gdy masz stronę internetową dla swojej małej firmy, powiedz o tym wszystkim! Udostępnij swoją witrynę w mediach społecznościowych, pozostaw komentarze na innej znanej witrynie, aby uzyskać organiczne linki zwrotne i dodaj swoją witrynę do wizytówek i podpisu e-mail.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc w konfiguracji witryny WordPress, a jeśli masz jakieś pytania, zostaw nam komentarz poniżej!