Aktualizowanie WordPressa w locie za pomocą dynamicznych informacji lokalnych

Kiedyś było tak, że odwiedzając stronę internetową, można było oczekiwać tego samego za każdym razem. Oczywiście, nowe strony mogły zostać dodane, ale jeśli nie ukończono całkowitego przeprojektowania, wszystko było prawie tak, jak było.

Ale minęły czasy statycznych stron internetowych. Strony internetowe nie tylko mają nową zawartość dodawaną za każdym razem, gdy je odwiedzasz—mają nową zawartość dodaną podczas odwiedzasz ich.

Mówimy tutaj o dynamicznych informacjach, które aktualizują się w locie, gdy użytkownik jest na stronie. Widzisz to cały czas w postaci wiadomości lub tickerów giełdowych, kanałów mediów społecznościowych i raportów pogodowych. Informacje te są umieszczane w witrynach za pomocą widżetu lub kodu i są stale aktualizowane za pośrednictwem usługi innej firmy.

Ale zanim zagłębimy się w” jak “za pośrednictwem wtyczek, usług i starego dobrego kodu, porozmawiajmy trochę o” dlaczego.”

Dlaczego Potrzebuję Dynamicznej Zawartości Lokalnej?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja witryna może być lepsza w przypadku treści lokalnych.

Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę zawierającą informacje o weselach, pomocne dla odwiedzających byłoby wyświetlenie informacji o lokalnych sprzedawcach lub miejscach.

To samo dotyczy stron o zwierzętach domowych. Zainteresowani czytelnicy z pewnością chcieliby zobaczyć informacje o lokalnych wydarzeniach adopcyjnych, sklepach zoologicznych, weterynarzach, parkach dla psów, kawiarniach dla kotów i tak dalej.

Dynamiczne Kategorie Treści

Rzeczywiście, każdy rodzaj witryny z dowolnym rodzajem treści może korzystać z lokalnych informacji. Ale są tacy, których korzyści są nieco bardziej oczywiste.

Spójrzmy na to teraz.

Aktualności

Serwisy informacyjne oczywiście będą potrzebować dynamicznej treści. Ważne jest, aby zaprezentowali najnowsze przełomowe nagłówki, gdy po raz pierwszy uderzą.

Stare wiadomości są przestarzałe, dlatego ważne jest, aby prezentować najnowsze wiadomości w czasie rzeczywistym. Korzystanie z widżetu lub systemu opartego na kanałach, który publikuje wiadomości (i często odświeża), może utrzymać treść witryny w odpowiednim znaczeniu i odciążyć część pracy z codziennej konserwacji.

Wired news site
WIRED łączy kilkanaście aktywnych blogów w jedną witrynę WordPress.

Załóżmy, że stworzyłeś stronę internetową o swoim mieście. Zamieściłeś informacje o lokalnych atrakcjach, handlu w okolicy, a nawet aktualnym klimacie(o którym porozmawiamy za chwilę). To nie jest duży odcinek, aby włączyć lokalne wiadomości, JAK RÓWNIEŻ, albo na własnej stronie dedykowanej, jako kanał informacyjny, lub schowany w widżecie paska bocznego.

Media Społecznościowe

Coraz więcej konsumentów gromadzi się w mediach społecznościowych, więc firmy bez obecności na tych platformach mocy mogą naprawdę ucierpieć. Ważne są nie tylko media społecznościowe, ale także ich powiązanie z witryną firmową może być wielką zaletą.

Wiele firm internetowych tworzy teraz widżety mediów społecznościowych, a także Huby, które są w zasadzie zbiorem ich kanałów społecznościowych w jednym miejscu. Są duże szanse, że je widziałeś.

Rebel Creamery's site
Strona Rebel Creamery zawiera przewijany suwak postów oznaczonych tagami firmy z ich kanału na Instagramie.

W tym social hub na swojej stronie is łatwy sposób, aby utrzymać dynamiczne i lokalne treści, ale także utrzymać odwiedzających na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Podróże I Turystyka

Dość oczywistym przykładem tego rodzaju witryny, która może korzystać z dynamicznych lokalnych informacji, jest branża turystyczna i turystyczna. Bo … – jeśli chcesz zaprezentować treść o określonej lokalizacji i przekonać ludzi, aby tam poszli, musisz mieć aktualne informacje o obszarze geograficznym. Oznacza to dołączanie dynamicznie aktualizowanych wiadomości, pogody, informacji o zakwaterowaniu, opcji transportu itp.

Witryny poświęcone podróżom, wydarzeniom docelowym, restauracjom i atrakcjom chciałyby skorzystać z dynamicznych widżetów, które aktualizują się, aby wyświetlić najnowsze racje, rantingi i ogólne oceny na ich temat.

Airbnb's site
Strona główna Airbnb dynamicznie generuje sugestie dotyczące miejsc, które są blisko ciebie, na podstawie Twojej lokalizacji.

Piszesz blog podróżniczy? Dołącz krótki kod pogody u góry postu, aby ustawić nastrój na to, co odwiedzający ma zamiar przeczytać.

Komentujesz swój pobyt na Karaibach? Może być miło pokazać czytelnikom, że jest tam teraz spokojnie i przewiewnie, aby stworzyć atmosferę.

Prawne

Jeszcze inne witryny, które mogą korzystać z dynamicznych informacji lokalnych są te, które znajdują się w branży prawnej.

Legal site
Strona internetowa Kasowitz Benson Torres LLP zawiera aktualne wiadomości, filmy i aktualne artykuły dotyczące sporów sądowych / case study.

Prawnik lub kancelaria prawna może chcieć zaprezentować wymienione w wiadomościach, co można osiągnąć za pomocą niestandardowego widżetu wyszukiwarki Google.

Podobnie strona, która dotyczy określonego obszaru praktyki, może chcieć zawierać historie, które się odnoszą. Na przykład firma upadłościowa chciałaby wyświetlić przypadki w rozdziale 11 i blurbs wiadomości specyficzne dla ich obszaru wiedzy.

Dynamiczna Zawartość Dostarczana

Wszystkie wcześniejsze wzmianki podkreślają znaczenie dynamicznych informacji lokalnych i jak często spotykamy się z nimi w codziennym przeglądaniu stron internetowych.

Mając to na uwadze, oto lista różnych lokalnych informacji, które możesz umieścić w swojej witrynie, wraz z powiązanymi wtyczkami, produktami lub rozwiązaniami bazującymi na kodzie, które zapewniają taką możliwość.

Wtyczki Pogodowe

Jeśli potrzebujesz mieć precyzyjną kontrolę nad wyglądem widżetów pogodowych i wiesz, jak kodować, możesz stworzyć własny. Jeśli nie masz czasu lub chęci, aby zrobić to od zera, możesz zamiast tego wybrać wtyczkę.

Poniżej przedstawiamy kilka dobrych opcji, z którymi się spotkaliśmy.

Widget Atlas Pogody

Weather Atlas Widget Plugin

Widget Atlas pogody to świetna wtyczka, która jest wysoce konfigurowalna. Wszystkie elementy (tła, obramowania i czcionki) można modyfikować i automatycznie dostosowywać do wyświetlaczy mobilnych.

Wybierz informacje pogodowe do wyświetlenia: od aktualnych warunków i godzin, do prognozy długoterminowej. Aktualne warunki pokazują temperaturę z ikoną pogody, rzeczywistą temperaturę, wiatr, wilgotność, ciśnienie i wskaźnik UV, a także czas wschodu/zachodu Słońca dla danej lokalizacji. Prognoza godzinowa pokazuje do 5 godzin forectemperatury, z ikonami pogody.

Działa dobrze z większością motywów WordPress i ma estetyczny wygląd, więc stylizacja zwykle nie stanowi problemu. Wtyczka widget Atlas pogody jest bezpłatna.

WP-prognoza

wtyczka wp-prognoza

Inną wtyczką, którą warto rozważyć, jest wp-forecast. Ta wtyczka jest naprawdę prosta w użyciu, ale oferuje kilka różnych funkcji do majstrowania. Pobiera dane z AccuWeather lub WeatherBug i działa poprzez wyświetlanie prognoz pogody w widżecie paska bocznego lub na stronach i postach.

Ta wtyczka zawiera kilka opcji wyświetlania. Wybierz lokalizację, czas między odświeżeniami, język, prędkość wiatru, liczbę dni prognozy, prognozę dnia i nocy i inne.

Działa z widżetami WordPress, używa rozwijanej listy do wyświetlania dłuższych prognoz i listy kontrolnej połączenia. Jest również wyposażony w API i może być zintegrowany z CSS, aby uzyskać bardziej płynny styl. wp-prognoza jest bezpłatna.

Weather Master

Weather Master Plugin

Ta wtyczka jest miłym dodatkiem do listy. Weather Master ładuje się szybko i oferuje dokładne aktualizacje pogody dla każdej witryny WordPress.

Jest zbudowany przez TechGasp na HTML5 i jest całkowicie responsywny, więc wygląda przyzwoicie bez względu na to, gdzie jest oglądany. Działa w widżecie i jako krótki kod i oferuje aktualizacje w czasie rzeczywistym, dzięki czemu odwiedzający zawsze wiedzą, co się dzieje.

Został stworzony dla agencji informacyjnych i może być używany do wyświetlania pogody dla miast, stanów lub krajów. Jest wyposażony w geolokalizację, gotowość do SEO i wiele innych funkcji. TechGasp Weather Master jest darmowy, ale jeśli chcesz rozszerzyć opcje i wspaniałe efekty / nakładki, może warto zapłacić za wersję zaawansowaną.

Trying Weather Master free
Testowanie darmowej wtyczki Weather Master za pomocą tworzenia widżetów…

Wtyczki daty i godziny

Co mówi lokalne więcej niż Data i godzina? To ważna rzecz do odnotowania. Zwłaszcza jeśli budujesz witrynę w sektorze wiadomości, musisz upewnić się, że odwiedzający wiedzą, która jest godzina, ponieważ prawdopodobnie dotyczy to bezpośrednio tego, co oglądają w danym momencie.

Jeśli masz stronę podróżniczą poświęconą odwiedzaniu Orlando, może być miło pokazać, która godzina jest obecnie w tym mieście. Daje ludziom w różnych strefach czasowych poczucie jego 24-godzinnego cyklu w porównaniu do ich. Te akcenty lokalizacji znacznie ułatwiają odwiedzającym Twoją witrynę bardziej dopasowanie mentalne do Twoich treści.

Chociaż dość łatwo jest uwzględnić czas lokalny w swojej witrynie, jeśli chcesz, aby to trochę więcej, aby jeszcze bardziej dostosować lokalne wrażenia dla odwiedzających witrynę, jedna z następujących wtyczek powinna załatwić sprawę.

Licznik Dat

Wtyczka Licznika Dat

Licznik DAT to mała wtyczka, która po prostu wyświetla bieżącą datę lub oblicza różnicę między dwiema datami. Podstawowy kod jest bardzo prosty aby zaspokoić Twoje preferencje.

Możesz ustawić go dla trzech różnych scenariuszy: bieżąca data i godzina (przykład: 10 sierpnia 2021 roku), Różnica daty i czasu (przykład: jesteśmy 222 dni w tym roku), lub całkowita różnica daty i czasu (przykład: tylko Do wakacji pozostało 29 dni!).

Trying Date Counter
Shortcode licznika daty i wynikowe wyświetlanie strony.

Każdy scenariusz ma przejrzystą dokumentację, która wyświetla wszystkie możliwe formaty. Wystarczy zainstalować wtyczkę, a następnie skopiować żądany shortcode na stronę, na której ma być wyświetlany. Licznik dat jest darmową wtyczką.

Zegar Czasu Lokalnego

Wtyczka Zegara Czasu Lokalnego

Teraz oto miła i prosta wtyczka, która pobiera czas lokalny dla odwiedzających, nie będąc w twojej twarzy. Wyświetla się na pasku bocznym i jest łatwy do odczytania i skonfigurowania.

Możesz wybierać spośród kilku stylów, w tym zegarów cyfrowych i analogowych. Wybierz jeden z wielu różnych kolorów i rozmiarów tekstu, obramowań i tła. Automatycznie dostosowuje się również do czasu letniego.

Zegar czasu lokalnego jest responsywny i zbudowany na HTML5. Możesz również dodać wiele zegarów na swojej stronie, jeśli chcesz. Ta wtyczka jest darmowa.

Wtyczki Do Wiadomości

Włączenie wiadomości na swojej stronie może być nieocenionym sposobem na zaangażowanie odwiedzających i informowanie ich na bieżąco o aktualnych tematach związanych z twoją szyją lasu. I oczywiście, jeśli prowadzisz witrynę z wiadomościami, aktualne kanały są niezbędne.

Jaka jest najlepsza metoda integracji lokalnych wiadomości z witryną, aby była bezproblemowa z Twoim motywem, aktualna i odpowiednia dla obszaru zainteresowania witryny? Oto dwa:

  • Tickery wiadomości: linia lub linie tekstu, które przewijają się po części ekranu, oferując najnowsze wiadomości i nagłówki. Możesz nawet użyć ich do tworzenia ogłoszeń w całej witrynie.
  • Agregatory: działają one poprzez pobieranie kanałów informacyjnych z wielu źródeł, aby zapełnić witrynę treściami. Zazwyczaj wyświetlają one listę odpowiednich nagłówków, które odwiedzający mogą następnie kliknąć, aby przeczytać pełną historię.

Są to ogólne opcje wyświetlania treści wiadomości w Twojej witrynie. Najczęściej metody te są realizowane poprzez użycie wtyczek.

Poniżej znajduje się dobra lista wtyczek, do których można się odwołać podczas dodawania lokalnych wiadomości do witryny WordPress.

Ditty News Ticker

Ditty News Ticker Plugin

Wtyczka Ditty News Ticker ułatwia dodawanie niestandardowych wiadomości bezpośrednio na swojej stronie za pomocą widżetu lub krótkiego kodu. Jest wyposażony w trzy wstępnie ustawione tryby do wyboru, w tym przewijanie, obracanie i lista. Ta wtyczka jest całkowicie darmowa.

Bonus: ThemeLab ma sprytny samouczek do wdrażania tej wtyczki, którą możesz chcieć sprawdzić, aby uzyskać szybszą konfigurację.

Ogłoszenie Ticker Zakreślacz Scroller

Wtyczka Do Przewijania Zakreślacza Ogłoszenia

Inną opcją pluginu jest przewijak zakreślacz ogłoszenia i działa by dodawanie przewijacza ogłoszenia na pasku bocznym witryny. Wiadomości o Twojej witrynie przewiń w górę od dołu do góry.

Jest prosty, łatwy w konfiguracji i przyjemny do oglądania. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz dodać niestandardowe Ogłoszenia do swojej witryny lub ręcznie publikować lokalne wiadomości.

Obsługuje widżet przeciągnij i upuść, a także wstawianie kodu PHP bezpośrednio do motywu. Ta wtyczka jest również bezpłatna.

Agregator RSS WP

Wtyczka agregatora WP RSS

Jeśli szukasz opcji RSS, agregator RSS WP to świetny wybór. Ta wtyczka umożliwia importowanie, scalanie i wyświetlanie kanałów RSS i ATOM w witrynie przy minimalnym zamieszaniu. Dodaj tyle kanałów, ile chcesz przez stronę administratora, a wtyczka będzie pobierać i wyświetlać elementy z każdego kanału w kolejności publikowania jako jeden kanał. Aby wstawić Niestandardowy kanał, po prostu dodaj shortcode do preferowanej strony lub postu.

Jest to świetny sposób na pobieranie treści z wielu lokalnych serwisów informacyjnych i wyświetlanie ich na jednej skonsolidowanej stronie w Twojej witrynie. W ten sposób możesz stworzyć najlepsze źródło wiadomości dla swojej lokalnej niszy. Jest on automatycznie aktualizowany po opublikowaniu nowej zawartości.

Chociaż ta wtyczka jest bezpłatna, dostępne są również dodatki premium, które pozwalają skonfigurować takie rzeczy jak Feed to Post (rozwiązanie autoblogowania), filtrowanie słów kluczowych (pozwala filtrować kanały na podstawie określonych słów kluczowych) i szablony (oferuje typy szablonów premium, w tym w pełni konfigurowalną siatkę, a także fragmenty i miniatury szablonu).

FeedWordPress

Wtyczka FeedWordPress

Kolejną fajną wtyczką jest FeedWordPress, który jest również agregatorem kanałów RSS i Atom. Działa poprzez synchronizację treści z wielu kanałów do niestandardowych postów w witrynie WordPress.

Sama wtyczka jest bardzo elastyczna i może być skonfigurowana do dowolnego celu. To kolejna solidna opcja w tej przestrzeni. I to za darmo.

Media Społecznościowe

Rozmawialiśmy już o tym, dlaczego utworzenie centrum mediów społecznościowych w Twojej witrynie to świetny sposób na regularne pobieranie dynamicznych i lokalnych informacji. Oczywiście, jeśli chcesz to osiągnąć, pomocne może być posiadanie narzędzi w gotowości.

Istnieje kilka usług i wtyczek, które ułatwiają dodawanie mediów społecznościowych do twojej witryny. Ale w tym przypadku chodzi o coś więcej. Tak, Dodawanie informacji lokalnych może być tak proste, jak dodanie lokalnego kanału na Twitterze-prowadzonego przez Ciebie lub lokalną organizację wiadomości. Jednak dla wielu z Was nie będzie to takie proste. Podobnie jak w przypadku niestandardowych wyników wyszukiwania opisanych powyżej, będziesz potrzebował zapytań wyszukiwania w mediach społecznościowych wyświetlanych w Twojej witrynie w łatwy do odczytania sposób.

A w niektórych przypadkach twoja witryna może najbardziej skorzystać na umożliwieniu samym odwiedzającym wniesienia wkładu. Może założyłeś stronę o konkretnej okolicy. Mieszkańcy tej dzielnicy będą mogli zamieszczać na jej temat treści, w tym opinie, recenzje, informacje wewnętrzne na temat położenia Ziemi i inne.

Poniżej znajduje się próbka usług i wtyczek, które umożliwiają dodawanie prostych kanałów społecznościowych, tworzenie węzłów społecznościowych i wstawianie niestandardowych zapytań wyszukiwania społecznościowego.

Odcień

Platforma TINT

TINT to platforma generowana przez UGC (User-Generated Content), która opowiada Twoją historię za pośrednictwem fanów, klientów i pracowników. Jeśli chcesz dodać pełne centrum społecznościowe do swojej witryny, które pozwoli Ci połączyć dowolne kanały społecznościowe i preferowane hashtagi, sprawdź TINT.

Ta usługa jest idealna do pobierania treści wyłącznie dla Twojej marki ze wszystkich profili społecznościowych w Internecie. Facebook, Instagram i Pinterest są dostępne w jednym miejscu w Twojej witrynie. Tint został zaprojektowany tak, aby reagował na urządzenia mobilne, więc będzie dobrze wyglądał na każdym urządzeniu—nawet telewizorze.

Tutaj również jest dostępny świetny poziom dostosowywania. Zmień motyw, kolory i / lub Dodaj niestandardowy CSS. Możesz także ręcznie wybrać, co jest wyświetlane, a co nie. Tint jest szczególnie pomocny podczas próby dostarczenia dynamicznych informacji z lokalnego wydarzenia. Wywołanie markowego hashtagu z wydarzenia zapełni Twój kanał odpowiednimi lokalnymi treściami, dzięki czemu Twoja witryna stanie się kompleksowym źródłem informacji.

Tint jest profesjonalnym rozwiązaniem i jest wyceniony jako taki. Kiedy ten artykuł został pierwotnie napisany w 2015, opłaty zaczęły się od $500/miesiąc. Obecnie musisz poprosić o niestandardową wycenę na swojej stronie internetowej. Możesz otrzymać darmowe demo, aby zobaczyć go w akcji.

Sprinklr

Platforma Sprinklr

Kolejnym ośrodkiem społecznościowym, który powinieneś sprawdzić, są apartamenty społecznościowe Sprinklr. Wymieniany jako pierwszy i jedyny na świecie Unified-Platforma CXM (customer experience management), Sprinklr jest stworzony specjalnie dla przedsiębiorstw-wykorzystując silne korzenie w zarządzaniu mediami społecznościowymi w celu poprawy obsługi klienta.

Sprinklr konsoliduje wszystkie elementy zarządzania mediami społecznościowymi—słuchanie mediów społecznościowych, publikowanie i zaangażowanie, marketing i reklama, przydatne informacje i reakcje klientów—na zunifikowanej platformie opartej na sztucznej inteligencji, umożliwiając wewnętrznym zespołom współpracę nad jednym połączonym źródłem treści.

Jest to również rozwiązanie premium. Musisz poprosić o wycenę lub demo za pośrednictwem ich strony internetowej.

Dodane Posty Przez Użytkownika

Wtyczka Submitted Posts

Inną wtyczką, której możesz użyć do dodawania treści generowanych przez użytkowników do swojej witryny, są posty przesłane przez użytkownika. To dość proste, ale działa bardzo dobrze przy dodawaniu formularza do postów i stron. Użytkownicy mogą tworzyć posty, dodawać obrazy i modyfikować określone ustawienia postów, takie jak kategorie, tagi, tytuły i inne.

To od Ciebie zależy, w jaki sposób Twoja strona obsługuje te posty użytkowników. Można je natychmiast opublikować lub zapisać jako wersję roboczą do zatwierdzenia. Jest wysoce konfigurowalny i całkowicie darmowy. Możesz także kupić wersję pro, która zawiera więcej funkcji i ustawień, takich jak Nieograniczone Formularze niestandardowe, nieskończone pola niestandardowe, przesyłanie plików multimedialnych i wiele innych.

WP user Frontend

WP User Frontend Plugin

WP User Frontend to kolejna wtyczka, która pozwala ludziom przyczynić się do twojej witryny za pośrednictwem jej frontu-PLd. odwiedzający witrynę mogą tworzyć nowe posty, tworzyć i edytować profile i nie tylko, bez konieczności dostępu do panelu administracyjnego witryny. Dozwolone są również załączniki.

Jest to bardzo pomocne, jeśli prosisz ludzi o dodanie recenzji lokalnych restauracji lub chcesz, aby ludzie wypowiadali się na temat swoich opinii na temat czegoś innego związanego z konkretną lokalizacją. A jeśli potrzebujesz więcej funkcji, istnieje również wersja premium, więc pamiętaj, aby to sprawdzić, jeśli ta wtyczka Ci odpowiada.

Sokowirówka

Wtyczka Do Sokowirówki

Ostatnią wtyczką, o której wspomnimy, jest sokowirówka. Jest to kolejna usługa agregacji mediów społecznościowych, która łączy kanały ze wszystkich kont mediów społecznościowych, które określisz w jednym kanale.

Możesz następnie osadzić ten połączony kanał na dowolnej stronie lub poście za pomocą prostego krótkiego kodu. Kanał jest następnie automatycznie aktualizowany, dzięki czemu odwiedzający zawsze zobaczą najnowsze, najświeższe treści społecznościowe. Zawiera również analitykę i Niestandardowy CSS.

Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google Plus, i więcej niż kilkanaście dodatkowych platform społecznościowych. Może być również używany do filtrowania hashtagów, więc prawdziwie lokalne wyniki wyszukiwania są tutaj możliwe. Moderujesz wyświetlane posty, konfigurujesz układ i korzystasz zarówno z responsywnego projektu, jak i nieskończonego przewijania.

Sokowirówka jest całkowicie darmowa. Oferują również płatną usługę, która zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak dodawanie większej liczby kont w mediach społecznościowych, tworzenie wielu kanałów i uzyskiwanie szczegółowych analiz społecznościowych.

Wiążąc to wszystko razem

Tworzenie witryny, która wymaga niemal stałej świeżości treści, może początkowo wydawać się nieco przytłaczające. Ale to nie znaczy, że powinieneś iść na skróty lub całkowicie o tym zapomnieć. Znacznie lepszym pomysłem jest raczej wykorzystanie dostępnych obecnie narzędzi, aby lokalne i dynamiczne informacje były łatwe i intuicyjne do dodania do witryny.

Wiele z tych dynamicznych wtyczek musi komunikować się ze swoimi serwerami, aby aktualizować informacje na stronach. Jeśli hostujesz z WPMU DEV, możesz zezwolić na listę adresów IP aplikacji innych firm w naszym WAF, więc troska o Szybkość witryny nie stanowi problemu.

Od zegarów po raporty pogodowe, kanały informacyjne po strumienie społecznościowe, stale odświeżane treści lokalne nie są trudne do dodania do witryny. Musisz tylko wiedzieć, jak zacząć. Mam nadzieję, że ten obszerny post wskaże Ci właściwą drogę.

Nota wydawcy: Ten post został zaktualizowany pod kątem dokładności i trafności. [Pierwotnie Opublikowany: Kwiecień 2015 / Zmieniony: Sierpień 2021]

Tagi: