Co to jest: strefa administracyjna

Obszar administracyjny to obszar administracyjny witryny WordPress. Zwykle można uzyskać do niego dostęp, odwiedzając katalog wp-admin w przeglądarce internetowej. Przykład: http://www.example.com/wp-admin/

Obszar administracyjny WordPress jest centrum administracyjnym witryny opartej na WordPressie. Administrator ma pełny dostęp do wszystkich sekcji w obszarze administracyjnym WordPress. Użytkownicy z innymi rolami, takimi jak redaktor, współautor lub autor, mają ograniczony dostęp do obszaru administracyjnego. Niektórzy użytkownicy, na przykład użytkownicy z rolą subskrybenta, mają dostęp tylko do strony swojego profilu w obszarze administracyjnym.

U góry każdego ekranu administracyjnego znajduje się pasek narzędzi lub pasek administratora. Zapewnia dostęp do kilku funkcji administracyjnych. Po lewej stronie znajduje się główna nawigacja, która zapewnia dostęp do większości narzędzi zarządzania WordPress. Każda główna sekcja zazwyczaj zawiera podmenu, które można wyskakiwać i rozwijać, aby wyświetlić dodatkowe opcje.

Obszar pośrodku ekranu nazywany jest obszarem roboczym. Tutaj możesz pisać, edytować i usuwać posty, a także dostosowywać ustawienia. U dołu każdej strony administracyjnej znajduje się stopka. Stopka zawiera linki do WordPressa i aktualnie zainstalowanej wersji WordPressa.